1 Niedziela Adwentu

Visits: 182050

Opis

Visits: 140

Ogłoszenia Duszpasterskie
Na 1 niedzielę Adwentu – 28 listopada 2021 r.


Dzisiaj I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

W dniu 10 października Ojciec Święty Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: „komunia, uczestnictwo, misja” Do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej zaprasza wszystkich katolików – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego i zostali włączeni do wspólnoty Kościoła. Realizując papieskie zaproszenia do uczestnictwa w synodzie chcemy zorganizować cykl spotkań, na których będziemy zastanawiali się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, w naszej parafii. Zapraszamy tych wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoimi uwagami na temat Kościoła, a także spróbować odpowiedzieć na pytania, które Papież Franciszek kieruje do nas. Do udziału w spotkaniach zapraszam; Rade Parafialną, Siostry Zakonne, grupy młodzieżowe działające przy naszej parafii oraz wszystkich, którym bliski jest kościół w naszej diecezji. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 3 grudnia po Mszy Św. o godzinie 17.30. Rozpoczniemy je modlitwą do Ducha św. z prośbą o wsparcie prac synodalnych.

Msza Święta, Roratnia w naszym kościele sprawowana będzie codziennie o godz. 6.30. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całe rodziny. Z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Popołudniowe roraty dla dzieci tylko raz w tygodniu w środę o godz. 17.00 .

Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na remont organów.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 9.00. W sobotę Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Lipin. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

Za tydzień w drugą niedzielę adwentu odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom zachęcamy do nabywania świec wigilijnych jako wyraz naszego wsparcia ubogich.

Zapraszamy na spotkanie młodzieży klas VIII (ósmych i wyżej), przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju 2022 roku. Spotkanie odbędzie się w sobotę (04. grudnia), dla grupy pierwszej o godz. 10.00 w Hilarówce, a dla grupy drugiej o godz. 12.00 również w Hilarówce.

Zapraszamy w poniedziałek na godz. 16.30 do udziału w modlitwie o powołania do służby Bożej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na remont organów, oraz wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny, Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.