1 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022roku

Visits: 180175

Opis

Visits: 905

Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim
02.01.2022 roku


Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Tą kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezie¬nia. Ten znak (C + M + B 2022) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek 07 stycznia od godz. 900. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

W tym roku wizytę duszpasterską, czyli kolędę, ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, oraz obostrzenia sanitarne, chcemy zorganizować w bezpieczny sposób dla wszystkich. Spotykać się będziemy z Wami na Eucharystii w kościele, na Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00 wieczorem. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości należących do naszej parafii. Na spotkanie w kościele przyniesiemy wodę, która zostanie poświęcona, a którą następnie głowa rodziny poświęci dom, mieszkanie i obejście. Dla każdej rodziny zostanie przygotowany zestaw kolędowy; kawałek poświęconej kredy, węgielek i kadzidło. Ofiary kolędowe można będzie składać na Mszy św. odprawianej w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości, albo podczas Mszy św. niedzielnej lub tygodniowej z napisem na kopercie: Ofiara Kolędowa – miejscowość, albo przesyłać na konto parafii z dopiskiem ofiara kolędowa. Ofiary te są przeznaczone na zrobienie izolacji fundamentów kościoła, aby pozbyć się negatywnych skutków działania wilgoci w kościele. Za składane ofiary wyrażamy staropolskie „Bóg Zapłać”. Spotkania kolędowe z rodzinami rozpoczniemy od przyszłego tygodnia w kolejności alfabetycznej.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tą niedzielę nasza parafia gościć będzie kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Sielcach, którzy będą rozprowadzać kalendarze na nowy rok, oraz zbierać tace z przeznaczeniem na potrzeby seminaryjne.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Janusza Kołpak, Krystynę Sowa, Kazimierza Skiba, Mirosława Wójcickiego. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…