Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową 10.04.2022

Visits: 182156

Opis

Visits: 1100

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Niedzielę Palmową
10.04.2022


W sklepiku są do nabycia Baranki wielkanocne i paschaliki. Tradycyjnie jak co roku uzyskany w ten sposób dochód zostanie przeznaczony na dzieła pomocy podejmowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św., sprawowaną rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.

Niedzielą Palmową rozpoczyna się najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

W poniedziałek (11.04) po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam grupę liturgiczną na spotkanie celem przygotowania czytań na Triduum paschalne.

W środę o 16.00 spotkanie ministrantów i lektorów w kościele, również w środę po Mszy św. o godz. 17.00 odbiór strojów komunijnych w Hilarówce.

Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, sprawowaną o godz. 18.00. Po niej odbędzie się uroczyste przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, gdzie adorować Go będziemy do godz. 20.00.

Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 17.30 drogą krzyżową, która odbędzie się w kościele, a która liczyć będzie dziewięć stacji, gdyż kolejne stacje odprawiane będą w ramach liturgii wielkopiątkowej. Po liturgii Wielkiego Piątku Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie przeniesiemy z ciemnicy do „Grobu Pańskiego”, gdzie adorować go będziemy do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie od godziny 8.00. Prosimy panów strażaków o pełnienie warty przy Bożym Grobie w tym dniu, jak również w Wielki Piątek po skończonym nabożeństwie.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w tym dniu będzie od godziny 11.00 do 13.00 w kościele, co pół godziny. (o. Mariusz) Natomiast Święcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach od godz. 9.00 według następującego porządku:

1 trasa: Turzystwo, Urszulin, Lipiny, Budna Droga, Natalin, Żurawiec, Helenów, Ferdynandów i Kalinowy Dół. (o. Przeor)

2 Trasa: Niedźwiedź, Lendo Wielkie, Podlodówka, Walentynów, Sobiska, Budziska, Krzówka, Ernestynów i Władysławów. Prosimy o kierowców dla kapłanów z miejscowości Lipiny i Budziska, aby mogli dojechać do poszczególnych miejscowości. (o. Adam)

Wielka Sobota to przede wszystkim Wigilia Paschalna, która jest najważniejszą Eucharystią w ciągu roku. Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godzinie 20.00. W czasie tej liturgii odnowimy przyrzeczenia Chrztu św., dlatego prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja do 22.30.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej Msza św. Zostanie ona odprawiona w intencji wszystkich ofiarodawców, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Msze św. w tym dniu jeszcze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.