3 Niedziela Adwentu

Visits: 182155

Opis

Visits: 748

Ogłoszenia Duszpasterskie
Na 3 niedzielę Adwentu – 12 grudnia 2021 r.Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

Zapraszamy na karmelitańskie czytanie Pisma Świętego, modlitwę, ze Słowem Bożym. Wszystkich, którzy chcą zgłębiać swoją wiarę przez czytanie Pisma świętego, modlitwę i duchowość karmelitańską na spotkanie, które odbędzie się w środę 15 grudnia o godz. 19.00 w Hilarówce.

W piątek (17 grudnia) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił O. Piotr Słomiński – Przeor Klasztoru w Oborach. Program rekolekcji: Piątek i sobotę: godz. 10.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz. – 12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży; godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. W piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. będą pełnić posługę sakramentu spowiedzi księża z dekanatu adamowskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. i prosimy by rodziny osób starszych i chorych zadbały o pomoc w dotarciu do Kościoła również tym osobom, aby i oni mogli skorzystać z tego sakramentu i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

W piątek 17 grudnia br. na godz. 18.00 zapraszamy do naszego Sanktuarium na „Wieczór z Jezusem”. W programie spotkania adoracja najświętszego sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Celem spotkania jest poznawanie duchowości karmelitańskiej, oraz zawiązanie duchowej wspólnoty między uczestnikami i pogłębienie przyjaźni z Jezusem.

W dniu 10 października Ojciec Święty Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: „komunia, uczestnictwo, misja” Do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej zaprasza wszystkich katolików – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego i zostali włączeni do wspólnoty Kościoła. Realizując papieskie zaproszenie do uczestnictwa w synodzie zapraszamy na pierwsze konsultacyjne spotkanie, które odbędzie się w czwartek 16 grudnia o godz. 17.30 w Hilarówce, tych wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoimi uwagami na temat Kościoła, a także spróbować odpowiedzieć na pytania, które Papież Franciszek kieruje do nas wszystkich ochrzczonych W jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, w naszej parafii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary opłatkowe na remont organów: Budziska, – 1811 zł., Ferdynandów, – 1070 zł., Helenów, – 1210 zł., Lipiny, – 1825 zł., Natalin, – 540 zł., Urszulin, – 1450 zł., Władysławów, – 1340 zł., Żurawiec, – 2240 zł. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Radnych Parafialnych za zebrane ofiary opłatkowe, oraz wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny, Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.


W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Krystynę Stachniak i Zenobię Karolak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz….