Ogłoszenia Duszpasterskie na 10 Niedzielę Zwykłą 11.06.2023

Visits: 180211

Opis

Visits: 285

Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo dzieci.

W poniedziałek, 12 czerwca przypada liturgiczne wspomnienie o. Hilarego Pawła Januszewskiego, karmelity – męczennika obozu Dachau, zaś w środę, 15 czerwca – wspomnienie św. Elizeusza, który obok Matki Bożej i św. Proroka Eliasza jest patronem Karmelu.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego, również piątek 16 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek, składanych do skrzynki. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W Kaplicy Ukrzyżowania można zobaczyć małą wystawę kapliczek Matki Bożej wykonanych na lekcji religii przez uczniów klasy IV ze Szkoły w Niedźwiedziu.

Parafianom z Krzówki, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu lipcu troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Lenda Wielkiego. Sprzątanie kościoła odbędzie się 14 lipca od godz. 9.00. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na KUL.

W przyszłą niedzielę zapraszam Rade Parafialną na spotkanie o godz. 14.00 do Hilarówki.

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w budowę i udekorowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać mówimy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom karmelitankom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, noszącym chorągwie i feretrony, scholi, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, ojcu Mariuszowi i ojcu Adamowi, panu kościelnemu, panu organiście. Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Władysławowa – 60 zł., z Lenda Wielkiego – 400 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Michała Sobieszka z Ferdynandowa. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu . Wieczne odpoczywanie racz …

Wszystkim Parafianom, oraz dobrodziejom, sympatykom i gościom naszej karmelitańskiej Świątyni pragniemy życzyć radosnego przeżywania niedzieli, oraz obfitego Bożego błogosławieństwa na cały rozpoczynający się tydzień. Niech Duch Święty napełni Was swymi siedmiorakimi darami i rozpali w Waszych sercach żar Bożej miłości.