Ogłoszenia Duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 19.06.2022

Visits: 179971

Opis

Visits: 397

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 12 Niedzielę Zwykłą
19.06.2022

Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym dziś po Mszy św. o godz. 1200 w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 1800. W czwartek zakończenie Oktawy. Zapraszamy panów niosących baldachim, oraz dzieci sypiące kwiaty do udziału w procesji.

W czwartek (23.06) obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek, 24 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać niedzielę radiową. Z tej racji przybędzie do nas kapłan pracujący w Katolickim Radio Podlasie z homilią. Taca przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na utrzymanie naszej rozgłośni. Tradycyjnie podczas niedzieli radiowej przed kościołem będzie możliwość zaopatrzenia się w publikacje wydawnictwa diecezjalnego Unitas.

W piątek 24 czerwca o godz. 8.00 zapraszamy na Msze św. sprawowaną jako dziękczynną na zakończenie roku szkolnego z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą dla dzieci na czas wakacyjnego wypoczynku.

Pragnę również poinformować, że rozpoczął się drugi etap remontu organów. Koszt realizacji drugiego etapu remontu organów, wynosi 373, 333.00 zł.(trzysta siedemdziesiąt trzy tysiące i trzysta trzydzieści trzy złote). Dotacja z ministerstwa Kultury wynosiła 280 tysięcy czyli 75 ٪ wartości zadania, wkład własny wynosił 93 tysięcy 333 zł. Trzeba na realizację remontu organów zebrać 93 tysiące i 333 zł. Do końca grudnia, bieżącego roku trzeba będzie się rozliczyć z tego zadania.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pana Józefa Zaręby i Pana Pawła Wachnika, oraz Pana Andrzeja Cąkały za pomoc przy równaniu terenu pod pole namiotowe, usunięciu przęseł ogrodzenia w miejscach powstania bram przejazdowych, koszeniu trawy i wywiezienie nieczystości. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej szczególnej opiece.