Ogłoszenia Duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą 03.07.2022

Odsłony: 177568

Opis

Odsłony: 577

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 14 Niedzielę Zwykłą
03.07.2022

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu i adoracja.

Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym się wydaje, że są niegodni. Bóg w każdym może dokonać nowego stworzenia. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza komunia z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała!

Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach… Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

W środę 6 lipca w godzinach popołudniowych przyjeżdża do nas Grupa Młodzieży Konnej „Zielony Raj”. Pozostaną na noc, a w czwartek, cały dzień będą mieć tutaj pokazy i zajęcia, w piątek rano odjadą.

W sobotę 16 lipca przeżywać będziemy Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu Msze św. sprawowane będą; o godz. 8.00, 11.00 suma odpustowa i 16.00. Zapraszamy wszystkich do skorzystania z przywileju odpustu w naszej parafii w tym dniu i ofiarowaniu go w intencji pokoju lub bliskich zmarłych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny.
Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie i remont i odnowienie naszego Kościoła. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Adelę Mioduchowską. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…