Ogłoszenia Duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą 10.07.2022

Visits: 179966

Opis

Visits: 1080

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 15 Niedzielę Zwykłą
10.07.2022

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na utrzymanie Katolickiego Radia Podlasie.

Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać więź ze Zbawicielem.

Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

W sobotę, 16 lipca obchodzić będziemy Uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej – głównej Patronki naszego Zakonu. Msze św. w tym dniu sprawowane będą; o godz. 8.00, 11.00, i 16.00. Suma odpustowa o godz. 11.00. Okolicznościowe kazanie wygłosi o. Mariusz Płuciennik. Po sumie procesja eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w 42 pieszej pielgrzymce podlaskiej na Jasną Górę. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy pielgrzymować razem z grupą 14B (dekanat łukowski II). Zapraszamy osoby zainteresowane wspólnym pielgrzymowaniem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w parafii; Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, w niedzielę, 24 lipca 2022r., po Mszy św. o godz. 16.00.

Kancelaria parafialna czynna pół godziny, po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Adama Opiekę, Józefa Lipkę, Hannę Abramczyk. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz..