Ogłoszenia Duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą 24.07.2022

Visits: 182153

Opis

Visits: 167

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 17 Niedzielę Zwykłą
24.07.2022

Czas urlopowy, ze swej natury jest spokojniejszym w temacie obowiązków, dlatego zachęcamy, aby wygospodarować sobie czas, by skorzystać z Mszy w tygodniu, dla własnej pobożności. Zachęcamy aby korzystać systematycznie ze spowiedzi np. co miesiąc ale może też być częściej – nie pozostawajmy w grzechach śmiertelnych (ciężkich). Gdy przechodzimy obok kościoła, wejdźmy choćby na chwilę adoracji przed Najświętszym Sakramentem w tabernakulum. Sięgnijmy – w miarę każdego dnia – po teksty codziennej Ewangelii, czy też całej liturgii słowa, aby przeczytać i chwilę rozważyć. Niech obecność Boża zawsze nam towarzyszy gdziekolwiek będziemy.

Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, będzie poświęcenie kierowców i pojazdów mechanicznych, a składane ofiary są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Już dziś przypominamy, że zbliżający się miesiąc sierpień – jak co roku – jest czasem w którym Kościół w Polsce zachęca do zachowania abstynencji alkoholowej. Ofiara ta jest włączeniem się w błaganie Kościoła za wszystkimi cierpiącymi z powodu alkoholizmu. Za samych uzależnionych ale też za ich rodziny, cierpiące z powodu tego nałogu.

Jutro tj. poniedziałek od godziny 9.00 o. Adam przejdzie z Komunią św. do chorych i w podeszłym wieku, których odwiedzał w pierwsze piątki miesiąca. W sierpniu odwiedzin chorych, których odwiedza o. Adam w pierwszy piątek nie będzie z powodu wyjazdu o. Adama do sanatorium.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w 42 pieszej pielgrzymce podlaskiej na Jasną Górę. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy pielgrzymować razem z grupą 14B (dekanat łukowski II). Zapraszamy osoby zainteresowane wspólnym pielgrzymowaniem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w parafii; Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, w niedzielę, 24 lipca 2022r., po Mszy św. o godz. 16.00.

Kancelaria parafialna czynna codziennie pół godziny po mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy.

Spotkania grupy modlitewnej na czas wakacji zostają zawieszone.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich wspierających nas osób zarówno materialnie jak i duchowo. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łakomi wszystkich którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.