Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 09.01.2022roku.

Visits: 182026

Opis

Visits: 738

Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę
po Narodzeniu Pańskim
09.01.2022roku.


W dzisiejszą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

W naszej wspólnocie parafialnej gościmy kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Sielcach, którzy, rozprowadzają kalendarze na nowy rok, oraz zbierają tace, z przeznaczeniem na potrzeby seminaryjne.

W tym roku wizytę duszpasterską, ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, oraz obostrzenia sanitarne, organizujemy w bezpieczny sposób dla wszystkich. Spotykać się będziemy w kościele na Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości. Na spotkanie przyniesiemy wodę, która zostanie poświęcona, a którą głowa rodziny poświęci dom, mieszkanie i obejście. Dla każdej rodziny zostanie przygotowany zestaw kolędowy; (kawałek kredy, węgielek i kadzidło). Ofiary kolędowe można będzie składać do skarbony z napisem: ofiary kolędowe”, na Mszy św. odprawianej w intencji rodzin, albo podczas Mszy św. niedzielnej, lub tygodniowej z napisem na kopercie: „Ofiara Kolędowa” z podaniem nazwy miejscowość, albo przesyłać na konto parafii z dopiskiem „ofiara kolędowa”. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zrobienie izolacji fundamentów kościoła, aby pozbyć się negatywnych skutków działania wilgoci w kościele. Spotkania kolędowe z rodzinami rozpoczniemy w poniedziałek (10 stycznia).

Program spotkań kolędowych:

Poniedziałek, godz. – 17.00 – Budziska – o. Przeor
Wtorek, godz. – 17.00 – Budna Droga – o. Mariusz/br>
Środa, godz. – 17.00 – Dąbrówka – o. Adam
Czwartek, godz. – 17.00 – Ernestynów – o. Przeor
Piątek, godz. – 17.00 – Ferdynandów – o. Adam
Sobota, godz. – 17.00 – Helenów – o. Mariusz

W dniu 10 października Ojciec Święty Franciszek rozpoczął uroczyście Szesnaste Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: Do pójścia wspólną drogą rozeznania woli Bożej papież zaprasza wszystkich katolików – bo wszyscy przez chrzest i bierzmowanie otrzymali Ducha Świętego i zostali włączeni do wspólnoty Kościoła. Realizując papieskie zaproszenie do uczestnictwa w synodzie zapraszamy na drugie konsultacyjne spotkanie, które odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godz. 17.30 w klasztorze, tych wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoimi uwagami na temat Kościoła, a także spróbować odpowiedzieć na pytania, które Papież Franciszek kieruje do nas wszystkich. W jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, w naszej parafii.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zgłębiać swoją wiarę i znajomość Pisma świętego, na kolejne spotkanie modlitewne ze Słowem Bożym. Spotkanie odbędzie się we Wtorek 11 stycznia o godz. 19.00 w klasztorze. Spotkania odbywać się będą regularnie we wtorki o godz. 19.00. Spotkanie poprowadzi o. Mariusz.

W czwartek 13 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się męskie spotkanie grupy świętego Józefa. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na wspólną modlitwę i pogłębianie swojej męskiej i ojcowskiej tożsamości ze św. Józefem i nauczaniem Kościoła. Spotkania męskiej grupy będą odbywać się w czwartki o godz. 19.00 w klasztorze. Spotkanie poprowadzi o. Mariusz.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Bogumiła Żak z Sobiski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…