Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedziele Wielkanocy Miłosierdzia Bożego 24.04.2022.

Visits: 179968

Opis

Visits: 432

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 2 Niedziele Wielkanocy
Miłosierdzia Bożego
24.04.2022.


Dziś II Niedziela Wielkanocna, która życzeniem Pana Jezusa, przekazanym św. Faustynie jest świętem Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Woli Gułowskiej zaprasza na kiermasz ciastek po każdej Mszy świętej. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach oraz wsparcie dla uchodźców.

W przyszłą niedzielę zaczyna się miesiąc maj. Tradycyjnie w tym miesiącu odprawiamy nabożeństwa majowe, podczas których jest śpiewana Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, codziennie po Mszy św. o godz. 1800, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1600. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach; dzieci, młodzież, nie tylko tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo, wspólnie z sąsiadami, czy w gronie rodzinnym, przed kapliczkami, krzyżami przydrożnym, czy też w domu przed Jej obrazem.

Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowanych w środę 27 kwietnia o godz. 18.00 w kościele, rozpoczęcie Msza Świętą.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Za złożone ofiary dla potrzebujących pomocy składamy serdeczne Bóg zapłać.

INFORMACJA Z DOMU KULTURY W WOLI GUŁOWSKIEJ:

W związku z organizacją w sobotę 30 kwietnia Międzywojewódzkich Biegów Pamięci im. generała Franciszka Kleeberga i Duathlonu nastąpią utrudniania w organizacji ruchu. Od godziny 13:30 do godz. 15:30 zamknięty będzie ruch na drogach w miejscowościach; Turzystwo, Sobiska i Wola Gułowska na odcinku od Zespołu Szkół do miejscowości Dąbrówka (Zarzecze) i Sobiska. Za utrudnienia przepraszamy.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Teodozję Siwek z Budzisk. Polećmy Ją miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom i naszym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.