Ogłoszenia Duszpasterskie na 20 niedzielę zwykłą 20.08.2023

Odsłony: 177473

Opis

Odsłony: 376

Dziś jest XX niedziela zwykła w roku liturgicznym. „O niewiasto, wielka jest twoja wiara.” Prośmy Chrystusa, aby nasza wiara była na wzór wiary kobiety kananejskiej z dzisiejszej Ewangelii.

Zapraszamy na odpust i dożynki diecezjalne, które odbędą się 8 września br. roku w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej. Program uroczystości: 10:00 – występ zespołów ludowych Gminy Górzno, 10:15 – program artystyczny w wykonaniu Domu Kultury Gminy Górzno, 10: 45 – Wystąpienie Wójta Gminy Górzno Waldemara Sabaka; „Rola kultury i zwyczajów ludowych w pielęgnowaniu wiary i patriotyzmu”, 11:15 – prezentacja wieńców dożynkowych, 12:00 – Suma pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. Po Mszy św. błogosławieństwo koron żniwnych, ziarna i nasion, wystawienie Najświętszego sakramentu, litania loretańska, procesja eucharystyczna.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne przed Odpustem i Dożynkami Diecezjalnymi Radę Parafialną do Hilarówki w piątek 25 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00.

Wyjazd pielgrzymki Kół Różańcowych do Leśnej Podlaskiej odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o godz. 7.30 z parkingu przy kościele.

Informujemy że Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po Mszy św. sprawowanej rano, o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy. Informujemy, również że sakrament chrztu świętego, dzieci sprawowany jest w naszyj świątyni, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 12.00.

Parafianom z Lipin, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu wrześniu troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Natalina. Sprzątanie kościoła odbędzie się 22 września od godz. 9.00. Zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Ernestynowa – 200 zł., z Niedźwiedzia – 500 zł., z Kalinowego Dołu – 100 zł., z Charlejowa – 100 zł. Taca gospodarcza wynosi – 5700 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.