Ogłoszenia Duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą 04.09.2022

Visits: 182050

Opis

Visits: 818

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 23 Niedzielę Zwykłą
04.09.2022

Od środy po południu w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się Uroczystości Odpustowe i Dożynki Diecezjalne. Uroczystości rozpoczniemy Mszą świętą sprawowaną o godz. 18.00 po południu, w intencjach wspólnych pielgrzymów, następnie o godzinie 19.00 odbędzie się Nabożeństwo Różańcowe do 5 ołtarzy. O godz. 20.00 Msza św. koncelebrowana przez księży z naszego dekanatu. Po Mszy św. o 21.30 adorację Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 23.00. pasterką Maryjną, odprawianą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

We czwartek o godz. 8.00 rano, Msza św. w intencjach wspólnych, a po niej o godz.
10.00 Występ zespołów Ludowych Gminy Kłoczew,
10.15 Program artystyczny w wykonaniu Domu Kultury Gminy Kłoczew,
10.45 Wystąpienie Wiesława Mazurka Wójta Gminy Radzyń Podlaski; „Rola środowisk wiejskich w kultywowaniu wartości religijnych i patriotycznych”,
11.15 Prezentacja wieńców dożynkowych,
12.00 Uroczysta Mszę Św. odpustowa, którą odprawi ordynariusz diecezji siedleckiej J.E. ks. Bp dr Kazimierz Gurda.

Po mszy św. błogosławieństwo koron żniwnych, ziarna i nasion, Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania loretańska, procesja eucharystyczna.

Prosimy naszych parafian o udział w uroczystościach z wieńcami dożynkowymi lub upieczonym chlebem, Prosimy również o przybycie asysty procesyjnej, a miejscowych panów strażaków o kierowanie samochodów na wyznaczone parkingi.

Aby wesprzeć renowację naszego kościoła Radni parafialni organizują poczęstunek dla pielgrzymów, z którego dochód będzie przeznaczony na ten cel. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy z miejscowości należących do naszej parafii przygotowali, lub upiekli, coś czym będzie można poczęstować pielgrzymów. Ofiarowane produkty prosimy o przywiezienie w środę 7 września po południu do stołówki oazowej. Za wszelkie przejawy ofiarności i życzliwości serdecznie dziękujemy.

W ramach porządkowania terenu wokół kościoła i klasztoru za darmo oddamy gruz, który może być wykorzystany do utwardzenia, albo zniwelowania terenu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z proboszczem parafii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich anonimowych ofiarodawców wspierających nas zarówno duchowo, jak i materialnie: anonimowo – 500 zł, z Ernestynowa, 300 zł. z Niedźwiedzia, 400 zł. z Urszulina, 200 zł. z Lubina, 100 zł z Woli Gułowskiej, 200 zł. anonimowo. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łakomi wszystkich którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.