Ogłoszenia Duszpasterskie na 27 niedzielę zwykłą 08.10.2023

Odsłony: 172637

Opis

Odsłony: 604

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszego kościoła.

 

W przyszłą niedzielę z racji XXIII Dnia Papieskiego przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację DZIEŁA NOWEGO TYSIĄCLECIA.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Historia Zakonu Karmelitów” zorganizowanej w ramach obchodów 390-rocznicy sprowadzenia karmelitów do Woli Gułowskiej, przez Ludwika Krasińskiego. Wydarzenie to miało miejsce 25 października 1633 roku. Wystawa została zorganizowana pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, współfinansowanego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury. Kultura – Interwencje. Edycja 2023. Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem zaproszonych gości, odbędzie się 25 października, o godz. 16.00. Zachęcamy uczestników Mszy św. do obejrzenia wystawy już dzisiaj. Pragniemy również w imieniu wspólnoty klasztornej i Rady Parafialnej złożyć serdeczne podziękowania; Panu Sławomirowi Skwarkowi – Posłowi na Sejm RP za poparcie wniosku o dofinansowanie, oraz Pani Beacie Solarczyk – autorce wniosku i koordynatorowi prac projektowych wystawy. Niech Matka Boże ma ich w swojej szczególnej opiece.

 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza św. W poniedziałki w szczególny sposób zapraszamy dzieci – zwłaszcza uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., zaś młodzież i kandydatów do bierzmowana zapraszamy w piątki.

 

Zbliża się listopad, miesiąc, modlimy za zmarłych. Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego sanktuarium, zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych:

  • jednorazowe – oraz czytane w piątki na Drodze Krzyżowej w listopadzie. Ofiara za wypominki jednorazowe i na drogę krzyżową jest dobrowolna.
  • roczne – modlimy się za zmarłych przez cały rok przed każdą niedzielną mszą św. o godz. 8.00, 10 i 12.00. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej (20 zł). Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00. Czytanie nowych wypominek rocznych rozpoczniemy od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego. Do tego czasu będziemy czytać wypominki z zeszłego roku. Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Uprzejmie prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy polecać w modlitwie Kościoła. Prosimy również o pisanie, czy są to wypominki, jednorazowe, czy roczne. Ofiary z wypominek są przeznaczone na ogrzewanie.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Władysławowa – 300 zł., z Woli Gułowskiej – 200 zł., z Chodzieży od Modesty i Bogusława Dzido – 400 zł., z Ernestynowa – 100 zł., z Turzystwa – 400 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

 

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy: Jana Grabowskiego, z Sobiski, oraz Stanisława Kardasa z Turzystwa. Polećmy ich, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…