Ogłoszenia Duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą 09.10.2022

Visits: 182154

Opis

Visits: 374

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 28 Niedzielę Zwykłą
09.10.2022

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 1700, a po nim Msza św. W niedzielę Msza św. jest o godz. 1600, a następnie nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy, dzieci i młodzież do włączenia się w tą piękną modlitwę kościoła. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w każdy poniedziałek i środę. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii świeckiego promotora kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, p. Mateusza Gawrońskiego, który przez słowo świadectwa, wygłoszone po Mszy św. przybliży osobę i nauczanie Męczennika naszych czasów. Można również w nawie bocznej obejrzeć wystawę poświęconą księdzu Jerzemu Popiełuszce, oraz przy wyjściu z kościoła nabyć oryginalne nagrania 16 kazań ks. Jerzego wydanych na płytach.

W przyszłą niedzielę 16 października obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz wsparcia i kształcenia zdolnej młodzieży.

Zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Rocznik I – w poniedziałek, 10 października o godz. 16.30, rocznik II – we wtorek 11 października o godz. 16.30. Po spotkaniu nabożeństwo różańcowe.

Zapraszamy na młodzieżowy wieczór z Bogiem, który odbędzie się 14 października 2022 r. w kościele w Adamowie. Początek o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie.

Zapraszamy schole na spotkanie organizacyjne w piątek (14.10) na godzinę 15.00 do Hilarówki.

Zbliża się listopad, miesiąc, modlimy się za zmarłych. Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego sanktuarium, zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych:
• jednorazowe – oraz czytane na Drodze Krzyżowej w listopadzie.
• roczne – modlimy się za zmarłych przez cały rok przed każdą niedzielną mszą św. o godz. 8.00, 10 i 12.00. Ofiara za wypominki jednorazowe jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00.
Wypominki roczne polegają na tym, że przed niedzielną mszą św. odczytywane są dane dusze z imienia lub nazwiska (w zależności od tego, jak ktoś sobie zażyczył), a następnie odmawiane są modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 3 razy Wieczny odpoczynek oraz na zakończenie modlitwa o zbawienie wieczne dla tych dusz.
Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Przez cały rok, gdy przychodzimy w niedzielę na Msze św. trwa żywa pamięć modlitewna o naszych bliskich zmarłych. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Uprzejmie prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy polecać w modlitwie Kościoła. Prosimy również o pisanie, czy są to wypominki, jednorazowe, na drogę Krzyżową, czy roczne.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Konstancin-Jeziorna – 5 000 zł. z Urszulina – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Czesława Bąk. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…