Ogłoszenia Duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą 16.10.2022

Visits: 180209

Opis

Visits: 467

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 29 Niedzielę Zwykłą
16.10.2022

Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 1700, a po nim Msza św. W niedzielę Msza św. jest o godz. 1600, a następnie nabożeństwo różańcowe. Różaniec ze szczególnym udziałem dzieci w każdy poniedziałek i środę. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask Prawdy”. Zgodnie z tradycją do puszek zbierane są ofiary na rzecz wsparcia i kształcenia zdolnej młodzieży.

Zbliża się listopad, miesiąc, modlimy za zmarłych. Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego sanktuarium, zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych:
• jednorazowe – oraz czytane w piątki na Drodze Krzyżowej w listopadzie. Ofiara za wypominki jednorazowe i na drogę krzyżową jest dobrowolna.
• roczne – modlimy się za zmarłych przez cały rok przed każdą niedzielną mszą św. o godz. 8.00, 10 i 12.00.
W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00. Czytanie nowych wypominek rocznych rozpoczniemy od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego. Do tego czasu będziemy czytać wypominki z zeszłego roku. Ten rodzaj wypominków istnieje w większości parafii w Polsce. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Uprzejmie prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy polecać w modlitwie Kościoła. Prosimy również o pisanie, czy są to wypominki, jednorazowe, na drogę Krzyżową, czy roczne. Ofiary z wypominek są przeznaczone na ogrzewanie.

Zapraszam Rade Parafialną na spotkanie związane z omówieniem planów duszpasterskich, liturgicznych i gospodarczych na najbliższy okres i przyszły rok. Spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. w Hilarówce.

Zapraszamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Ernestynowa – 200 zł. z Turzystwa – 200 zł. z Urszulina – 120 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.