Ogłoszenia Duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą 22.10.2023

Visits: 182149

Opis

Visits: 86

Podczas dzisiejszej niedzieli, odbywa się liczenie wiernych, uczestniczących w Mszy św. (tzw. dominicantes).

 

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne naszej diecezji.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe każdego dnia, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Po nabożeństwie Msza św. W poniedziałki w szczególny sposób zapraszamy dzieci – zwłaszcza uczniów klas trzecich, przygotowujących się do I Komunii św., zaś młodzież i kandydatów do bierzmowana zapraszamy w piątki.

o. Aleksander Pikor – Przeor Klasztoru Karmelitów Woli Gułowskiej, Sławomir Skwarek – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej, Karol Ponikowski –Wójt Gminy Adamów, Beata Solarczyk – autorka wniosku i koordynator prac projektowych wystawy, Iwona Adamska – Dyrektor Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej, Rada Parafialna, Zapraszają: na uroczyste otwarcie wystawy ukazującej „Historię Zakonu Karmelitów” w Polsce”, która odbędzie się 25 października o godz. 16.00 w Kościele OO. Karmelitów w Woli Gułowskiej. Program uroczystości: 16.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Ojca Prowincjała Wiesława Strzeleckiego w intencji Ludwika Krasińskiego, oraz rodziny Krasińskich fundatorów Klasztoru i Kościoła w Woli Gułowskiej. Kazanie okolicznościowe wygłosi Ojciec dr. hab. Jerzy Skawroń w którym nawiąże do Ojca Marka Jandowicza duchowego przywódcy konfederacji barskiej, związanego z Klasztorem w Woli Gułowskiej. 17.30 – zwiedzenie wystawy.

Parafianom z Niedźwiedzia, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu listopadzie, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Podlodówki. Sprzątanie kościoła odbędzie się 17 listopada od godz. 9.00. Zapraszamy.

Zbliża się listopad, miesiąc, modlimy za zmarłych. Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego sanktuarium, zaproponować modlitwy wypominkowe za zmarłych: • jednorazowe – oraz czytane w piątki na Drodze Krzyżowej w listopadzie. Ofiara za wypominki jednorazowe i na drogę krzyżową jest dobrowolna. • roczne – modlimy się za zmarłych przez cały rok przed każdą niedzielną mszą św. o godz. 8.00, 10 i 12.00. W przypadku wypominków rocznych ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej (20 zł). Czytanie nowych wypominek rocznych rozpoczniemy od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego. Do tego czasu będziemy czytać wypominki z zeszłego roku. Na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Uprzejmie prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych, których chcemy polecać w modlitwie Kościoła. Prosimy również o pisanie, czy są to wypominki, jednorazowe, czy roczne. Ofiary z wypominek są przeznaczone na ogrzewanie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Krzówki – 200 zł., z Urszulina – 150 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Bolesława Walaszek z Walentynowa. Polećmy Go Bożemu miłosierdziu