Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocy 23.04.2023

Odsłony: 173039

Opis

Odsłony: 616

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” prowadzimy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Parafianom z Helenowa, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu maju troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Kalinowego Dołu. Sprzątanie kościoła odbędzie się 19 maja od godz. 9.00. Zapraszamy.

W niedzielę 14 maja br. o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej komunii św. dla dzieci z naszej wspólnoty parafialnej. Próby przed Komunią: Środa (10.05) po mszy św. o godz. 18.00, Czwartek; (11.05) po Mszy św. o godz. 18.00, Piątek (12.05) po mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w Sobotę (13.05) o godz. 9.00. Sprzątanie Kościoła i wokół Kościoła, oraz dekorowanie Kościoła, rodzice ustalą między sobą kiedy to będzie.

W czwartek 27 kwietnia nasza wspólnota Karmelitańska przeżywać będzie 99 rocznicę powrotu po 60 latach nieobecności karmelitów do Woli Gułowskiej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna. Msze św. poprzedzi odczytanie Dekretu bp. Henryka Przeździeckiego z 27 kwietnia 1924 roku w którym zwraca Zakonowi Karmelitów utracone własności, a jako restytucję, za 60-letni zarząd dobrami klasztoru przez duchowieństwo świeckie, powierza w opiekę Parafię Nawiedzenia NMP w Woli Gułowskiej – po wieczne czasy.

W czwartek 22 czerwca br. podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 16.00 młodzieży z naszej parafii ks. bp. Grzegorz Suchodolski udzieli sakramentu bierzmowania. Spotkania formacyjne dla pierwszego rocznika 8 maja godz. 16.00 w Hilarówce, dla drugiego rocznika 9 maja godz. 16.00 w Hilarówce.

Msza św. rocznicowa dla dzieci komunijnych odbędzie się 21 maja o godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci rocznicowych odbędzie się 7 maja po Mszy św. o godz. 12.00. Zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła. Z Turzystwa – 100 zł. Dziękujemy również Panu Andrzejowi Cąkale i Jego małżonce, za naniesienie, wyznaczenia i opalikowanie, miejsc obsadzania drzewek sadu przy klasztornego. Dziękujemy również panu Józefowi Zaremba, za pomoc w organizowaniu zamówienia drzew przeznaczonych do obsadzenia sadu. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, oraz radosnego świętowanie w gronie rodzinnym, a obchodzącym w tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.