Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkiego Postu 20.03.2022

Visits: 180175

Opis

Visits: 578

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 3 Niedzielę Wielkiego Postu
20.03.2022


Dzisiejszą niedzielą w naszej parafii kończymy – czas Misji Świętych. Składamy serdeczne podziękowania o. Marcinowi Szwarc i o. Jarosławowi Kędzia ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za przeprowadzenie tych misji w tak trudnym dla wszystkich okresie zagrożenia pandemią i toczącą się wojną na Ukrainie. Misje Święte są okazją do refleksji nad swoją relacją z Jezusem Chrystusem, prawdziwym Mesjaszem, który zawsze czeka na każdego z nas i oferuje nam swoją pomoc i opiekę.

22 maja b.r. w Lionie – Francja – odbędzie się beatyfikacja służebnicy Bożej Pauliny Jaricot (1799-1862), założycielki Dzieła Rozkrzewienia Wiary i Żywego Różańca. Kościół pragnie przygotować się do tej uroczystości duchowo przez 9-cio dniową nowennę. Rozpocznie się ona w niedzielę 20 marca i trwać będzie do 15 maja b. r. przez kolejne niedziele. W naszej świątyni będzie to miało miejsce w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy

W sklepiku są do nabyć Baranki wielkanocne w cenie 7 zł. i Paschaliki w cenie 20 zł. Tradycyjnie jak co roku, uzyskany w ten sposób dochód, jest przeznaczony na dzieła pomocy podejmowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek jest odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. są zbierane na tacę ofiary z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji wszystkich ofiarodawców na kwiaty do Bożego grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Natomiast Gorzkie Żale przez cały Wielki Post są odprawiane w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich sprawowana jest Msza św.

We wtorek 22 marca o godz. 19.00 spotkanie grupy biblijno-modlitewnej w klasztorze, wszystkich serdecznie zapraszamy, prosimy wziąć ze sobą Pismo święte Nowego Testamentu.

W sobotę 26 marca spotkanie 8 klasy przygotowujących się do bierzmowania w Hilarówce. Godz. 10.00 grupa pierwsza. Godz. 12.00 grupa druga. Prosimy o przyniesienie ze sobą katechizmów bierzmowanego z pytaniami.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. My również pragniemy odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dla tego w piątek 25 marca o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra zostanie odprawiona Eucharystia w intencji pokoju na Ukrainie oraz nawrócenia Rosji, a po Mszy św. odmówimy Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę osób, który brały udział przy wywożeniu karpów z naszego ogrodu. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.