Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą 23.01.2022 roku

Visits: 182026

Opis

Visits: 622

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 3 Niedzielę Zwykłą
23.01.2022 roku.

W tym roku, kolędę, ze względu na panujące zagrożenie epidemiczne, oraz obostrzenia sanitarne, organizujemy w sposób bezpieczny dla wszystkich. Spotykamy się w kościele na Mszy św. o godz. 17.00. Podczas której, modlimy się w intencji rodzin z poszczególnych miejscowości. Na spotkanie prosimy zabrać ze sobą wodę, która zostanie poświęcona, a którą głowa rodziny, po powrocie z Mszy św. poświęci dom, mieszkanie i obejście. Ofiary kolędowe, można składać do skarbony z napisem: ofiary kolędowe”, po Mszy św. odprawianej w intencji rodzin, albo Mszy świętych. niedzielnych, lub tygodniowych z napisem na kopercie: „Ofiara Kolędowa” z podaniem nazwy miejscowość, albo przesyłać na konto parafii z dopiskiem „ofiara kolędowa”. Zbierane ofiary są przeznaczone na zrobienie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów kościoła, aby pozbyć się negatywnych skutków działania wilgoci. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Program spotkań kolędowych:

Poniedziałek, godz. – 17.00 – Podlodówka – o. Mariusz
Wtorek, godz. – 17.00 – Sobiska – o. Przeor
Środa, godz. – 17.00 – Turzystwo – o. Mariusz
Czwartek, godz. – 17.00 – Urszulin – o. Przeor
Piątek, godz. – 17.00 – Walentynów – o. Mariusz
Sobota, godz. – 17.00 – Wola Gułowska – o. Przeor

Zapraszam Rade Parafialną, na spotkanie organizacyjne, związane z inwentaryzacją cmentarza i planami gospodarczymi oraz duszpasterskimi na 2022 rok. Spotkanie odbędzie się w Niedzielę 30 stycznia o godz. 14.00 w refektarzu klasztornym.

W minioną sobotę odbyła się pielęgnacja lasu klasztornego, połączona z wycinką kilku drzew. Wszystkim Sołtysom, którzy odpowiedzieli na nasz apel, oraz Panom, którzy przybyli do pracy, składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy także Panu leśniczemu Waldemarowi Kępie za nadzór nad wycinką, a Ojcu Adamowi za koordynowanie prac leśnych.

Realizując papieskie zaproszenie do uczestnictwa w synodzie zapraszamy na trzecie konsultacyjne spotkanie, które odbędzie się w piątek 28 stycznia o godz. 17.30 w klasztorze, tych wszystkich, którzy mogą i chcą podzielić się swoimi uwagami na temat Kościoła, a także spróbować odpowiedzieć na pytania, które Papież Franciszek kieruje do nas wszystkich. W jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, w naszej parafii.

Zapraszamy na spotkanie, rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii św. na spotkanie organizacyjne w niedzielę 30 stycznia po Mszy św. o godz. 10.00. Do udziału w tym spotkaniu zapraszam, również katechetów.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.