Ogłoszenia Duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą 05.11.2023

Visits: 179971

Opis

Visits: 587

W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie swoich bliskich zmarłych. W sanktuarium będziemy modlić się za zmarłych przez cały listopad w każdy piątek podczas drogi krzyżowej sprawowanej po Mszy św. o godz. 17.00.

Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny za zmarłych raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz i Wierzę w Boga… w intencji, w której modli się papież.

W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. do puszki ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

W sobotę, obchodzić będziemy, Rocznica Odzyskania przez Polskę – Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy św. o godz. 11.00. sprawowanej w Helenowie.

Zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VIII na spotkanie formacyjne 10 listopada na godz. 16.00 do kościoła.

Zapraszamy dzieci przygotowujące się w naszej parafii do I Komunii Świętej na Mszę św. mistagogiczną w niedzielę 12 listopada na godz. 13.15.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła:  z Ernestynowa – 300 zł., z Krzówki – 100 zł., z Zębowca – 150 zł., z Wojcieszkowa – 100 zł. Dziękujemy również Radzie Parafialnej za przeprowadzenie kwesty na remont Ołtarza św. Eliasza na cmentarzu, podczas Uroczystość Wszystkich Świętych. Suma zebranych ofiar wynosi; – 2798 zł.  Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Kazimierę Wachnik z Krzówki. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie