Ogłoszenia Duszpasterskie na 32 niedzielę zwykłą 12.11.2023

Visits: 182050

Opis

Visits: 90

Dzisiaj w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele gospodarcze i remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na ten cel.

W czwartek 16 listopada po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca.

W niedzielę 19 listopada na godz. 14.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie do klasztornego refektarza. Spotkanie dotyczyć będzie omówienia spraw z dokończeniem obsadzenia dawnymi odmianami drzew owocowych klasztornego sadu, oraz dokonania przesadzeń cisów znajdujących się przy kaplicy cmentarnej. Omówimy również duszpasterskie przygotowanie do zorganizowania orszaku trzech króli.

W dzisiejszą niedzielę , 12 listopada, jak co roku, obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. do puszki ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

W klasztornym sklepiku można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2023. Pomyślmy już teraz o zakupie świec na nasze świąteczne stoły, aby dzięki naszemu wsparciu dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin mogły otrzymać odrobinę szczęścia. Świece dostępne są w czterech rodzajach: po 10, 15, 20 i 30 zł. Za Waszą ofiarność składamy staropolskie “Bóg zapłać” . 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Turzystwa – 200 zł., z Budzisk dwa razy po 100 zł., od członkiń Żywego Różańca z Krzówki – 100 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.