Ogłoszenia Duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą 13.11.2022

Visits: 180211

Opis

Visits: 290

Ogłoszenia Duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą 13.11.2022

 

W poniedziałek przeżywać będziemy wspomnienie wszystkich świętych Zakonu Karmelitańskiego, a we wtorek wszystkich zmarłych zakonu karmelitańskiego, ojców, braci, sióstr karmelitanek, a także wszystkich odzianych szkaplerzem świętym. Pamiętajmy o naszych zmarłych tym bardziej, że do końca listopada możemy zyskiwać odpust zupełny, za nawiedzenie cmentarza, Komunię św. i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

 

Chcemy wszystkim, przychodzącym do naszego Sanktuarium, zaproponować wypominki roczne za zmarłych, których czytanie rozpoczniemy od 1 stycznia nowego roku kalendarzowego. Ofiara za jedną duszę (osobę) wynosi połowę intencji wspólnej Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00. Do czasu rozpoczęcia nowych wypominek, czytane będą wypominki z bieżącego roku. Ofiary za wypominek przeznaczone będą na zakup opału.

 

Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki na pomoc Kościołowi w potrzebie.

 

Zapraszamy ministrantów i lektorów na spotkanie formacyjne w sobotę, 19 listopada o godz. 11.00 do Hilarówki. Zapraszamy również na spotkania formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: rocznik I – 16 listopada o godz. 16.00; rocznik II – 17 listopada o godz. 16.00.

 

Zachęcamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Turzystwa – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefa Mich z Podlodówki, polećmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..