Ogłoszenia Duszpasterskie na 34 Niedzielę Zwykłą 20.11.2022

Odsłony: 177473

Opis

Odsłony: 332

Ogłoszenia Duszpasterskie na 34 Niedzielę Zwykłą

20.11.2022

 

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. z racji uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej mszy św. odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Pana Jezusa, również w dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa. Dzisiejszy także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach. 

 

Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.

 

We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną – Panu organiście i scholii w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

 

W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msza Święta – Roratnia w naszym kościele, sprawowana będzie, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 700 rano. Zapraszamy do udziału w tej mszy, w miarę możliwości, całe rodziny, dzieci, młodzież. Od dziś można nabywać w sklepiku klasztornym świece „Caritas”. 

 

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Jak co roku opłatki będą roznoszone przez Radnych Parafialnych. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na remont organów.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszki na pomoc kościołowi w potrzebie. Suma zebranych ofiar wynosi; 655 zł.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Władysławowa – 110 zł., z Kalinowego Dołu – 260 zł., z Budnej Drogi – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.