Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024

Visits: 180234

Opis

Visits: 471

Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze naszej parafii.

 Pod chórem w ramach akcji Caritas można nabyć baranki wielkanocne i świece.

W piątek 22 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w Radoryżu, zakończenie około 24.00. Osoby, które chcą wziąć udział w drodze krzyżowej, prosimy o zgłoszenie udziału w kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa będzie przebiegać polnymi szlakami dlatego też uczestnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą; dobre obuwie i ciepły ubiór, latarkę oraz kamizelkę odblaskową lub inne elementy odblaskowe. Przemarsz odbywać się będzie w grupach 15 – 20 osobowych.

Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Józefa zapraszają na kiermasz stroików i palm wielkanocnych.  Siostry Karmelitanki zapraszają na spotkania modlitewne metoda Lectio divina w każdy wtorek o godz. 19.00 w klasztorze u Sióstr. 

W sobotę 16 marca po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca.

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 22 do 24 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Mirosław Dąbrowski – Paulista z Lublina. Zaplanujmy i dobrze wykorzystajmy ofiarowany czas rekolekcji na pojednanie z Bogiem i ludźmi.

 Przez cały wielki post, w każdy piątek jest odprawiana droga krzyżowa o godz. 17.15, a po drodze krzyżowej Msza św. Jak co roku podczas Mszy św. są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców, zostanie odprawiona Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 16.00, a. po gorzkich żalach  sprawowana jest Msza św.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony; sprzęt tego typu można przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 06 kwietnia br. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dzisiaj przed kościołem prowadzona jest akcja “Słodka niedziela” w ramach ,której rozprowadzane jest słodkie ciasto. Zebrane pieniądze są przeznaczone na kosztowne leczenie dziecka w wieku przedszkolnym – Julii Wachnik. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: z Woli Gułowskiej ofiarowano 1000 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W czwartek 7 marca 2024 roku w szpitalu w Lipnie odszedł do życia wiecznego były proboszcz tutejszej parafii o. Jan Nowakowski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…