Ogłoszenia Duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu 19.03.2023

Visits: 180233

Opis

Visits: 687

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Przed wyjściem z kościoła można nabyć baranki oraz paschaliki. Składane ofiary przeznaczone są na działalność pomocową Caritas Diecezji Siedleckiej.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek, jest odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas tej Mszy św. jest zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Gorzkie Żale są odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich sprawowana jest Msza św.

W tym roku rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii odbędą się w dniach od 31 marca do 02 kwietnia. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi. Przygotujmy się, aby dobrze wykorzystać ofiarowany czas rekolekcji i ponaprawiać zaniedbane relacje z Bogiem i bliźnimi.

Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy społecznej św. Józefa zapraszają za tydzień w niedzielę (26.03) na kiermasz stroików i palm wielkanocnych wykonanych z pomocą Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Składane ofiary będą przeznaczone dla Sióstr Karmelitanek na remont klasztoru po pożarze.

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich parafian i ludzi dobrej woli o podjęcie partnerskiej współpracy z Klasztorem Karmelitów w Woli Gułowskiej reprezentowanym przez o. Aleksandra Pikor, przy realizacji zadania: Rewitalizacja ogrodu przy Zespole Klasztornym OO. Karmelitów w Woli Gułowskiej”. Celem zadania jest odnowienie wielofunkcyjnego ogrodu, który będzie stanowił uzupełnienie i oprawę obiektów architektury, nawiązywał do epoki ich powstania, a także do duchowości zakonu karmelitańskiego. Spełniając funkcje: zabytkowe (zachowany starodrzew, tradycyjne formy zagospodarowania), użytkowe (sad dawnych odmian drzew owocowych, zielnik, warzywnik, ule z pszczołami, kurnik i kojec dla psów),i edukacyjne (zapoznanie 400 letnią historią klasztoru przez stworzenie muralu), a także religijne (stacje drogi krzyżowej, siedem boleści i radości Matki Boże), wypoczynkowo-rekreacyjne (alejki spacerowe i ławeczki) i estetyczne (przez uporządkowane nasadzenia). Zadanie realizowane będzie przez wspólnotę klasztoru Karmelitów w partnerskiej współpracy z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Realizacja wyżej wymienionej inwestycji pozytywnie wpłynie na wygląd i estetykę otoczenia zabytku, Zwiększy atrakcyjność miejsca dla zwiedzających. Przyczyni się również do promocji miejscowości.

Przymiarka strojów komunijnych dzieci odbędzie się w poniedziałek (21.03) o godz. 18.30 w Hilarówce. Zapraszamy.

Parafianom z Ferdynandowa, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać. W kwietniu troskę o czystość naszej świątyni powierzamy mieszkańcom z Helenowa. Sprzątanie kościoła odbędzie się 21 kwietnia od godz. 9.00. Zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę wszystkich składających ofiary na utrzymanie i remont naszego kościoła; z Choleszowa – 160 zł., z Woli Gułowskiej – 200 zł., z Sobiski – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.