Ogłoszenia Duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkiego Postu 03.04.2022

Visits: 182155

Opis

Visits: 520

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 5 Niedzielę Wielkiego Postu
03.04.2022

Dzisiaj 5 niedziela Wielkiego Postu, a zarazem pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, a po niej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W sklepiku są do nabyć Baranki wielkanocne w cenie 7 zł. i Paschaliki w cenie 20 zł. Tradycyjnie jak co roku, uzyskany w ten sposób dochód, jest przeznaczony na dzieła pomocy podejmowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej.

Przez cały okres Wielki Post w każdy piątek na Mszy św. o godz. 17.00 są zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji wszystkich ofiarodawców zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano.

Zachęcamy naszych parafian do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. przed świętami. Spowiadamy codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. sprawowaną o godz. 7.00 rano i 17.00 wieczorem. W tym roku rekolekcji wielkopostnych nie będzie, ze względu na niedawno odbyte misje parafialne. Dla wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w misjach i skorzystać z sakramentu spowiedzi. Mogą z tego sakramentu skorzystać praktycznie codziennie rano i wieczorem.

W piątek 8 kwietnia odbędzie się Ekstremalna Drogę Krzyżową – szlakiem Unitów Podlaskich z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00, zakończenie około 01.00. Osoby, które chcą wziąć udział w drodze krzyżowej prosimy o zgłoszenie udziału w kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa będzie przebiegać polnymi szlakami dlatego też uczestnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą; dobre obuwie i ciepły ubiór, latarkę oraz kamizelkę odblaskową lub inne elementy odblaskowe. Przemarsz odbywać się będzie w ciszy w grupach około 5-10 osobowych w odstępach 5 minutowych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Panów; Pawła Pikuły, Andrzeja Cąkały, Mieczysława Skwarka, Krzysztofa Prus i Grzegorza Lipki za usługi na rzecz parafii. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Jadwigę Jazurek. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz….