Ogłoszenia Duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkiego Postu 26.03.2023

Visits: 182149

Opis

Visits: 797

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W środę 29 marca o godz. 18.00 w Hilarówce odbędzie się zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Świętach wielkanocnych zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Msze św. mistagogiczne: 16 kwietnia i 23 kwietnia. o godz. 13.00. Próby przed Sakramentem I Spowiedzi i Komunii św. odbędą się tradycyjnie przed tzw. triduum komunijnym: 10, 11 i 12 maja po Mszy Św. wieczornej. Spowiedź św. dzieci, rodziców i chrzestnych pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 9.00. Sprzątanie kościoła i obejścia przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych termin do uzgodnienia.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Niedźwiedzia i Lenda Wielkiego. Po Nabożeństwie Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Przez cały Wielki Post w każdy piątek, jest odprawiana Droga Krzyżowa, po Mszy św. o godz. 1700. Jak co roku podczas Mszy św. jest zbierana taca przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji ofiarodawców na kwiaty do Bożego Grobu zostanie odprawiona Masza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Gorzkie Żale są odprawiane przez cały Wielki Post w każdą niedzielę o godz. 1600. Po nich sprawowana jest Msza św.

W piątek 31 marca odbędzie się Ekstremalna Drogę Krzyżową – szlakiem Unitów Podlaskich z Radoryża Kościelnego do Woli Gułowskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.00 w Radoryżu, zakończenie około 24.00. Osoby, które chcą wziąć udział w drodze krzyżowej, prosimy o zgłoszenie udziału w kancelarii parafialnej. Droga Krzyżowa będzie przebiegać polnymi szlakami dlatego też uczestnicy obowiązkowo muszą zabrać ze sobą; dobre obuwie i ciepły ubiór, latarkę oraz kamizelkę odblaskową lub inne elementy odblaskowe. Przemarsz odbywać się będzie w ciszy w grupach około 5-10 osobowych w odstępach 5 minutowych.

W piątek 31 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla naszej parafii. Zachęcamy wszystkich naszych parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach i skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi. Msze św. w tych dniach sprawowane będą; Piątek i sobota godz. 700, 1000, 1200, 1700. Półgodziny przed Mszami św. sprawowanymi o godz. 10.00, 12.00, i 17.00 Posługę sakramentu spowiedzi pełnić będą księża z dekanatu Adamowskiego. Przygotujmy się, aby dobrze wykorzystać ofiarowany czas rekolekcji i skorzystać w tym czasie z sakramentu spowiedzi św. aby ponaprawiać zaniedbane relacje z Bogiem i bliźnimi, oraz dobrze i godnie przeżyć największe święto chrześcijaństwa jakim jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Pracownicy i Mieszkańcy Domu Pomocy społecznej św. Józefa zapraszają na kiermasz stroików i palm wielkanocnych wykonanych z pomocą Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas. Składane ofiary są przeznaczone dla Sióstr Karmelitanek na remont klasztoru po pożarze.

W sobotę1 kwietnia spotkanie liturgiczne ministrantów o godz. 15 w Hilarówce. Także w sobotę 1 kwietnia po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Liturgicznej  – omówienie liturgii Niedzieli Palmowej i Wielkiego Tygodnia oraz w sprawie budowy Grobu Pańskiego.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Krzysztofa Madoń z Podlodówki i Mariana Grzechnik z Władysławowa. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…