Ogłoszenia Duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną 05.05.2024

Visits: 182050

Opis

Visits: 504

W najbliższy piątek, 10 maja, rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlić się nią będziemy codziennie podczas nabożeństw majowych.

W przyszłą niedzielę, 12 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00. dzieci z klas III z naszej parafii przyjmą po raz pierwszy Komunię Św. Próby przygotowujące, odbędą się w dniach 7, 8, i 9 maja o godz. 16.00. W piątek, 10 maja sprzątanie i dekorowanie kościoła przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych od godz. 9.00. Sakrament Spowiedzi św. dla dzieci i ich rodziców – w sobotę, 11 maja o godz. 9.00. Od poniedziałku 13 maja do soboty 17 maja dzieci będą uczestniczyły w Białym Tygodniu. Prosimy o modlitwę za dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny.

W niedzielę, 19 maja o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta Msza św. w rocznicę przyjęcia I Komunii św. dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej w ubiegłym roku. Spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców w niedzielę, 12 maja po Mszy św. o godz. 12.00.

Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.

Kontynuujemy sprawowanie obrzędu błogosławieństwa pól w naszej parafii, w czasie którego modlimy się o dobre urodzaje, obfite plony i błogosławieństwo dla pracujących na roli. Składane ofiary z racji święcenia pól przeznaczone są na remont schodów wejściowych do kościoła i budowę placu przed kościołem. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i ofiarność. Prosimy kierowców o przybycie po księży na godzinę. 1400. Program błogosławienia pól:

Poniedziałek (06.05): Helenów  – o. Przeor,

Wtorek (07.05): Żurawieco. Przeor

Środa (08.05): Natalino. Przeor,

Czwartek (09.05): Urszulin o. Mariusz, Ernestynów o. Przeor

Piątek (10.05): Kalinowy Dóło. Przeor. Władysławówo. Mariusz.

Sobota (11.05): Lipinyo. Mariusz, Dąbrówkao. Przeor.

Msza św. w intencji mieszkańców: Helenowa, Żurawca, Natalina, Urszulina, Ernestynowa, Kalinowego Dołu, Władysławowa, Lipin, Dąbrówki, sprawowana będzie w kościele w niedzielę 12 maja o godz. 1200. Zapraszamy.

Informujemy że Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po Mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 rano  i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności składamy za złożone ofiary z racji błogosławienia pól: z Walentynowa – 310 zł., z Podlodówki – 270 zł., z Lenda Wielkiego – 285 zł., z Niedźwiedzia – 300 zł. Ofiary te są przeznaczone na remont schodów wejściowych do kościoła i budowę Placu kościelnego. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.