Ogłoszenia Duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocy 14.05.2023

Visits: 180212

Opis

Visits: 496

W maju w dni powszednie gromadzimy się, aby uczcić Maryję, odmawiając litanię loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy Św. sprawowanej o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszych parafii.

Informujemy że Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po Mszy św. sprawowanej rano, o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy. Informujemy, również że sakrament chrztu świętego, dzieci sprawowany jest w naszyj świątyni, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 12.00.

We wtorek 16 maja po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek, składanych do skrzynki. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca.

W przyszłą niedzielę, 21 maja o godz. 10.00 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. W piątek, 19 maja o godz. 19.00 próba organizacyjna. W sobotę, 20 maja, o 9.00 Spowiedź św. dla dzieci i rodziców.

W sobotę, 20 maja zapraszamy na spotkanie formacyjne Grupy Liturgicznej w kościele po Mszy św. wieczornej. W programie – konferencja i omówienie przygotowań do uroczystości odpustowych i Uroczystości Bożego Ciała.

Spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania z II rocznika w niedzielę 4 czerwca. Egzamin (skrutynium) dla kandydatów w poniedziałek, 5 czerwca od godz. 16 wg ustalonego porządku.

Zapraszamy na odpusty które będziemy obchodzić w naszym kościele: 29 maja – Matki Kościoła i 31 maja -Nawiedzenia NMP.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Lipin ofiarowano – 300 zł., z Adamowa – 100 zł. Dziękujemy również za ofiary składane z okazji święcenia pól: Budziska – 850 zł., Sobiska – 665 zł., Niedźwiedź – 580 zł., Władysławów – 720 zł., Helenów – 400 zł., Lipiny – 840 zł., Turzystwo – 920 zł., Wola Gułowska – 1000 zł., Krzówka – 710 zł., Urszulin – 640 zł., Natalin – 280 zł., Ferdynandów – 620 zł., Żurawiec – 1040 zł., Składamy również, serdeczne podziękowania, za pomoc przy obsadzaniu sadu, dawnymi odmianami drzew owocowych: Państwu; Andrzejowi i Annie Cąkała, Pani; Marzenie Markowskiej, Pani; Małgorzacie Mich, Panu; Grzegorzowi Sobieszek, Panu: Jerzemu Olek, Pani; Katarzynie Kopańskiej, Pani; Urszuli Grzelak, Pani; Helenie Komar. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Helenę Krasuską z Natalina. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….