Ogłoszenia duszpasterskie na 6 Niedzielę Zwykłą 13.02.2022 roku

Visits: 182149

Opis

Visits: 438

Ogłoszenia duszpasterskie
na 6 Niedzielę Zwykłą
13.02.2022 roku


Zakończyliśmy spotkania kolędowe, które z troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych parafian odbywały się w kościele. Dziękujemy wszystkim parafianom za zrozumienie trudnych okoliczności, z powodu których w tym roku wizyta duszpasterska odbyła się w innej formie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy złożyli ofiary kolędowe. Suma zebranych ofiar wynosi 29350 zł. Zebrane ofiary są przeznaczone na zrobienie izolacji przeciwwilgociowej fundamentów kościoła. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Zapraszamy do udziału w Misjach Parafialnych, prowadzonych przez Ojców Oblatów, które odbędą się w naszej wspólnocie w terminie od 13 do 20 marca 2022 r. Misje to tradycyjna praktyka religijna Kościoła. Są to rekolekcje, które przeprowadza się co kilka lat dla całej parafii. Celem misji jest umocnienie i odnowienie życia wiary. Do parafii przyjadą księża misjonarze, którzy głosić będą wiernym nauki o zasadniczych prawdach wiary i moralności. Módlmy się więc w intencji tych, którzy będą do nas mówili, budujmy klimat sprzyjający misjom, wspomnijmy o nich domownikom, znajomym, sąsiadom i zachęcajmy się nawzajem do wzięcia w nich udziału. Plan i modlitwa w intencji misji znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

W najbliższą sobotę, tj. 19.02.2022, pragniemy zorganizować pielęgnację lasu klasztornego, dlatego bardzo prosimy Panów i Panie sołtysów oraz radnych parafialnych z każdej miejscowości do pomocy. Potrzebne będą traktory i piły motorowe. Wycinkę zaczniemy o godz. 10.00. Koordynatorem prac leśnych będzie o. Adam.

We wtorek o godz. 19.00 spotkanie grupy modlitewnej w formie zdalnej, link do spotkania na stronie internetowej parafii w zakładce grupa biblijno-modlitewna. Spotkania odbywać się będą co tydzień, do odwołania w formie zdalnej. Serdecznie zapraszamy.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za wykonaną pracę przy pielęgnacji lasu i obróbce drewna. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Pana Kazimierza Szczepaniaka, Pana Pawła Wachnika oraz Pana Zbigniewa Szałkowskiego i pozostałych osób pracujących przy realizacji tego zadania. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią. „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy Krystynę Kołodyńską. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…