Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 07.01.2024

Visits: 178114

Opis

Visits: 678

Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego. W tym szczególnym dniu trwajmy w dziękczynieniu Bogu za dar naszego chrztu, pamiętając w naszych modlitwach o naszych rodzicach chrzestnych i kapłanie, który włączył nas do Kościoła świętego. Od poniedziałku zaczynamy okres zwykły. Jednak tradycyjnie kolędy będziemy śpiewać do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej.

Taca z przyszłej niedzieli (14.01.) jest przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.

Również za tydzień w niedzielę 14 stycznia, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kół Różańcowych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy za włączenie się w przygotowania Orszaku Trzech Króli: Radzie Parafialnej za przygotowanie punktów startowych, ministrantom i lektorom za przygotowanie postaci królów i za zbiórkę orszakową, p. Stanisławowi Ozygale za osiłka i kucyki, rodzinie Kalbarczyk z Władysławowa za rolę Świętej Rodziny, p. kościelnemu za przygotowanie nagłośnienia, p. organiście za wspólne kolędowanie, p. Wiktorii Szumilewicz za fotorelację, Wszystkim uczestnikom za przybycie i wspólne uwielbienia Boga w tajemnicy Jego Wcielenia, oraz budowanie więzi parafialnych.

W przyszłą niedzielę 14 stycznia serdecznie zapraszamy pielgrzymów pieszych i duchowych  do Częstochowy na spotkanie opłatkowe grupy B12 z dekanatu adamowskiego do Radoryża Kościelnego. Rozpoczęcie o godz. 16.00 eucharystią, a po niej wspólne kolędowanie w Kościele i spotkanie opłatkowe w salce parafialnej. Prosimy tradycyjnie zabrać ze sobą małe co nieco na wspólny stół.

Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie, oraz składane ofiary, które będą przeznaczone na zrobienie opaski wokół kościoła i wybudowanie zejścia do piwnicy pod dawny klasztor. Plan wizyty kolędowej:

Natalin (1) – Wtorek (09.01) – godz. 9.00 – o. Przeor

Podlodówka (1) – Środa (10.01) – godz. 9.00 – o. Przeor.

Sobiska (3) – Czwartek (11.01) – godz. 9.00 – o. Mariusz, o Adam. o Przeor.

Urszulin (2) – Piątek (12.01) – godz. 9.00 – o. Mariusz, o Adam.

Walentynów (1) – Piątek (12.01) – godz. 9.00 – o. Przeor.

Turzystwo (3) – Sobota (13.01) – godz. 9.00 – o. Przeor, o Adam, o. Mariusz.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła: z Lenda Wielkiego – 1600 zł., z Lipin – 1600 zł., z Woli Gułowskiej 200 zł. Dziękujemy również za ofiary kolędowe; z Lenda Wielkiego – 3030 zł., z Lipin – 5800 zł., z Kalinowego Dołu – 1250 zł.  Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.