Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 16.04.2023

Visits: 182158

Opis

Visits: 191

Dziś II Niedziela Wielkanocna, która życzeniem Pana Jezusa, przekazanym św. Faustynie jest świętem Bożego Miłosierdzia i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas. Po mszach św. zbiórka do puszek na cele Siedleckiej Caritas.

W ramach akcji „pomoc kościołowi w potrzebie”, oraz „oczyść swój dom z elektrośmieci” organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: komputery, telewizory, pralki, lodówki, telefony, sprzęt tego typu można będzie przywieść i zostawić przy klasztornym śmietniku, obok letnich toalet, do 26 kwietnia br. do godz. 12.00. Dochód uzyskany z akcji, będzie przeznaczony na różne projekty prowadzone przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Zapraszamy dzisiaj na o godz. 15.00 do kościoła na nabożeństwo Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek, składanych do skrzynki. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca.

W czwartek 27 kwietnia nasza wspólnota Karmelitańska przeżywać będzie 99 rocznicę oficjalnego powrotu po 60 latach nieobecności do klasztoru w Woli Gułowskiej. Z tej okazji po Mszy św. zostanie odczytany dekret wydany przez bp. Henryka Przeździeckiego z 27 kwietnia 1924 roku w którym zwraca Zakonowi Karmelitów utracone własności, a jako restytucję, za utracone dobra powierza w opiekę Parafię Nawiedzenia NMP w Woli Gułowskiej – po wieczne czasy.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Mieczysława Wojtaś z Budzisk i Ryszarda Wernickiego z Nowodworu. Polećmy ich  Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie….