Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 04.06.2023

Odsłony: 177632

Opis

Odsłony: 632

W czwartek (08.06) Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu sprawowane będą; o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy Strażaków do zabezpieczania przemarszu procesji, przygotowanie czterech ołtarzy i asystę procesyjną, niosącą baldachim, chorągwie, feretrony, dzieci do sypania kwiatów, udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Jezusa Eucharystycznego.

Egzamin dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania – poniedziałek od godz. 16.00 wg ustalonego porządku. Spotkanie organizacyjne z rodzicami dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.

Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na próbę przed procesja Bożego Ciała w środę, 7 czerwca o godz. 17.00.

Zachęcamy do odwiedzenia klasztornego sklepiku, w którym można nabyć potrzebne dewocjonalia i pamiątki. Sklepik otwarty będzie po każdej niedzielnej Mszy św.

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa sprawowane po Mszy św. o godz. 18.00.

Znaleziono na cmentarzu klucze do samochodu i mieszkania. Prosimy osoby, które poszukują zgubionych kluczy, o zgłoszenie po mszy św. do kancelarii. Znaleziono również kwotę pieniędzy przy państwowym lesie. Prosimy osobę która zgubiła pieniądze o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Na piątek 9 czerwca, z racji oktawy Uroczystości Bożego Ciała, Bp. Kazimierz Gurda udziela dyspensy, od wstrzemięźliwości, spożywania pokarmów mięsnych.

Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Żurawca – 100 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych na nowy tydzień!