Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 29.05.2022

Visits: 182050

Opis

Visits: 678

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego
29.05.2022

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku trwa Nowenna do Ducha Świętego w ramach nabożeństwa majowego. Dni rozpoczynającego się tygodnia są czasem szczególnej modlitwy o dary Ducha Świętego. Za tydzień obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny.

Do wtorku włącznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18:00. Od środy o tej samej porze zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego.

W przyszłą niedzielę przed kościołem, będą zbierane ofiary do puszki na budowę kościołów w diecezji siedleckiej.

We wtorek (31.05) Święto Nawiedzenia NMP. Nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust. Zapraszam wszystkich naszych parafian na Msze św. odpustową sprawowaną o godz. 12.00. Msze św. odprawi i wygłosi okolicznościowe kazanie ks. Stanisław Choćko – Diecezjalny Duszpasterz Rolników.

W czwartek (02.06) organizujemy przewożenie ziemi znajdującej się przy stawie za klasztorem, która jest potrzebna do wyrównania terenu przeznaczonego na pole namiotowe, przygotowywane na „Jerycho Młodych”. W tym roku odbędzie się ono w Woli Gułowskiej w dniach 17-18 czerwca. Dlatego prosimy o pomoc sołtysów z poszczególnych miejscowości o zorganizowanie, choć jednego ciągnika z przyczepą wyposażoną w mechanizm automatycznego wysypywania ziemi. Prace rozpoczniemy o godz. 9.00. Za wszelkie przejawy życzliwości i pomocy składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Spotkanie klas 7 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w sobotę 4 czerwca, o godz. 9.30 w Hilarówce.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Walentynowa i Podlodówki. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic Różańcowych w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (16 czerwca). Msze św. w tym dniu sprawowane będą; o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udekorowanie okien, zwłaszcza na trasie procesji na znak naszego szacunku dla Jezusa Eucharystycznego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Radnych Parafialnych, za pomoc przy porządkowaniu placu przeznaczonego na pole namiotowe; Dziękujemy Panu Andrzejowi Cąkale, Adamowi i Małgorzacie Mich, Grzegorzowi Sobieszek, Jurkowi Olek, Andrzejowi Bogusz. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.