Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

Visits: 179973

Opis

Visits: 465

Ogłoszenia Duszpasterskie
na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego
17.04.2022

Przez pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego Kościół obchodzi radosny Okres Wielkanocny. Przez najbliższe osiem dni okresu wielkanocnego obchodzimy oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Chrystusa. Dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie będzie czytany list rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL.

We wtorek (19.04) o godz. 11.00 spotkanie modlitewne dla młodzieży ze wspólnotą „Galilea”.

Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Woli Gułowskiej zaprasza na kiermasz ciastek, który odbędzie się przy kościele, w przyszłą niedzielę (24 kwietnia), po każdej Mszy świętej. Składane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla Świetlicy Socjoterapeutycznej w Siedlcach oraz wsparcie dla uchodźców.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy swoją posługą i pracą przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy, oraz upiększenia naszego kościoła i otoczenia. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę; Ojca Adama za posługę w konfesjonale i odprawienie Mszy wieczerzy Pańskiej, br. Tadeuszowi za obecność i posługę zbierania tacy, Ojcu Mariuszowi i grupie biblijnej za przygotowanie grobu i czytane komentarze. Panu stolarzowi za zrobienie nowego krzyża do grobu. Strażakom za pełnienie warty przy grobie i asystę podczas procesji rezurekcyjnej, grupie liturgicznej za czytania mszalne, Siostrom karmelitankom za dekoracje kwiatowe i wystrój kościoła, Służbie liturgicznej ołtarza, ministrantom, za oprawę liturgii całego Triduum, scholii, Panu Organiście, Panu kościelnemu za przygotowanie ciemnicy i tym, którzy uczestniczyli w przeżywanie liturgii. Składamy również podziękowania, wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Dziękujemy za wszystkie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, oraz ofiary składane z racji święcenia pokarmów. Bóg zapłać. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

Życzenia:

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odrodzenia się naszej wiary. Niech zatem da nam siłę do pokonywania trudności i pozwoliła z ufnością patrzeć w przyszłość. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy nas tą głęboką nadzieją wypływającą z pustego grobu na lepsze jutro. Matka Boża Gułowska niech wyprasza nam to, o co Ją prosimy w tym wyjątkowym czasie Zmartwychwstania Jej Syna. Tego życzymy naszym Parafianom i Sympatykom naszego Sanktuarium. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych Świąt Wielkanocnych.