Pielgrzymka do Niepokalanowa, Lichenia, Torunia i Obór

Visits: 755

Dzień 1

W pierwszym dniu pielgrzymowania pątnicy z naszej parafii odwiedzili Niepokalanów oraz Licheń. W Niepokalanowie była okazja zobaczenia spektaklu o Męce Pańskiej oraz odwiedzenia miejsc związanych ze św. Maksymilianem Kolbe. W Licheniu pielgrzymi oddali pokłon cudownemu wizerunkowi Matki Bożej oraz odprawili Drogę Krzyżową na Licheńskiej Golgocie.

Dzień 2

Dzień drugi rozpoczął się od wizyty w Lasku Grąblińskim,  gdzie miały miejsca objawienia licheńskie, następnie odwiedziny w Sanktuarium Jana Pawła II w Toruniu. Był też czas na zwiedzanie pięknego toruńskiego Starego Miasta. Na zakończenie dnia pielgrzymi przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach, gdzie zostali gościnnie przyjęci przez ojców Karmelitów.

[Best_Wordpress_Gallery id=”4″ gal_title=”dzień2″]

Dzień 3

Pielgrzymi pożegnali cudowną Pietę oborską poranną Mszą św. i udali się do miejsca męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki na tamie we Włocławku. Stąd udali się do Jego grobu, znajdującego się na warszawskim Żoliborzu. Tu była okazja zapoznania się z życiem ks. Jerzego w muzeum jemu poświęconemu.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”dzień3″]

Opublikowany w News