Ogłoszenia Duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą 22.01.2023

Odsłony: 177557

Opis

Odsłony: 474

Dzisiejsza Niedziela Słowa Bożego przypomina, że Pismo Święte jest naszym wielkim skarbem. Ojciec Święty Franciszek podkreśla „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem”. Weźmy więc do ręki Pismo święte i z wiarą je czytajmy.

Dzisiaj 22 stycznia przypada 160 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które było największym zbrojnym wystąpieniem przeciwko zaborcom. W naszych osobistych modlitwach polecajmy bohaterów Powstania Styczniowego, którzy swoje życie oddali walcząc o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Wczoraj obchodziliśmy „Dzień Babci”, a dziś „Dzień Dziadka”. Wiemy, jak ważna to rola być dla wnuków i prawnuków nie tylko „zasilającym” kieszonkowe, ale być przede wszystkim autorytetem i wsparciem. Wszystkim naszym kochanym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia, sił i długich lat życia. Niech Bóg błogosławi, wspiera i prowadzi.

Zakończyła się w naszej wspólnocie kolęda, wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, za życzliwość, za wspólną modlitwę, i poświęcony czas, oraz gościnność. Podczas rozmów z Parafianami wysunięto wiele ciekawych propozycji duszpasterskich, które będziemy starać się realizować. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej świątyni. Wielu Parafian wspiera planowane remonty i prace renowacyjne naszego kościoła. Wszystkich Parafian otaczamy naszą modlitwą. Dziękujemy również osobom, które zadbały o podwożenie kapłanów do poszczególnych miejscowości z błogosławieństwem kolędowym.

W sobotę tj. (28.01) organizujemy akcję oczyszczania lasu – osoby chcące pomóc prosimy o przybycie na godz. 10.00. Koordynatorem prac leśnych będzie o. Adam.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy złożyli ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego kościoła; z Lenda Wielkiego – 1000 zł., z Woli Gułowskiej – 800 zł., z Niedźwiedzia – 100 zł. Dziękujemy również za ofiary kolędowe: z Lenda Wielkiego – 3130 zł, z Woli Gułowskiej – 6530 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Mieczysława Skwarka i Reginę Białecką. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…

Wszystkim drogim Parafianom, miłym Gościom modlącym się z nami w tym Sanktuarium, życzymy miłej, spokojnej niedzieli, dobrego wypoczynku i dobrego, nadchodzącego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.