4 Niedziela Adwentu

Visits: 182026

Opis

Visits: 829

Ogłoszenia Duszpasterskie
Na 4 niedzielę Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

Dziś przeżywamy ostatnią Niedzielę Adwentu. W naszej wspólnocie parafialnej kończymy szczególny czas jakim były rekolekcje adwentowe. Dziękuję wszystkim za obecność, za wspólną modlitwę. Cieszę się, że wielu z nas skorzystało z sakramentu pokuty i przystąpiło do Komunii Świętej. Bardzo serdecznie pragnę podziękować o. Piotrowi Słomińskiemu, naszemu rekolekcjoniście, za głoszone Słowo Boże i przygotowanie nas do przeżycia świąt Narodzenia Pańskiego.

W piątek 24 grudnia Wigilia w tym dniu ostatnia Msza św. roratna. o godz. 6.30 rano. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki sprawowanej o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, i rodzinach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. W sobotę 25 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Narodzenia w tym dniu Mszy św. popołudniowej nie będzie.

Informujemy, że w tym roku wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się 28 grudnia we wtorek. Rodziny, które obawiają się o swoje zdrowie, z racji panującej pandemii mogą kolędy nie przyjmować, a kapłan z błogosławieństwem kolędowym przejdzie do następnego domu. Program kolędy ogłoszony zostanie w przyszłą niedzielę, oraz będzie dostępny na stronie internetowej parafii.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary opłatkowe na remont organów: Budziska, – 1811 zł. Dąbrówka, – 890 zł. Ernestynów, – 2160 zł. Ferdynandów, – 1070 zł. Helenów, – 1210 zł. Kalinowy Dół, – 470 zł. Krzówka, – 1485 zł. Lendo Wielkie, – 1330 zł. Lipiny, – 1825 zł. Natalin, – 540 zł. Niedźwiedź, – 1502 zł. Podlodówka, – 780 zł. Sobiska, -2300 zł., Turzystwo, – 3691 zł. Urszulin, – 1450 zł. Walentynów, – 885 zł. + 20 funtów. Władysławów, – 1340 zł. Wola Gułowska, – 2890 zł. Żurawiec, – 2240 zł. Dziękujemy, również Radnym Parafialnym za zebrane ofiary opłatkowe, oraz wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Teofila Chojęta. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz….