Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

Odsłony: 177632

Opis

Odsłony: 1142

Ogłoszenia Duszpasterskie
Na Niedzielę Świętej Rodziny 26.12.2021 r.

Obchodzimy dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa,. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o tym, że nasze rodziny mają się stawać na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

W piątek zakończenie roku 2021. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. o godzinie 17.00 połączoną z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Zechciejmy przyjść i podziękować Panu Bogu za wszystko, czego doświadczyliśmy dzięki Jego Opatrzności. Podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali oraz przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny.

W sobotę rozpoczynamy nowy 2022 rok. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy dzień pokoju. Módlmy się za przyczyną Matki Bożej o ustanie wszelkich konfliktów zbrojnych na całym świecie, ale także o pokój i zgodę w naszym sąsiedztwie, w naszych rodzinach i w nas samych. W tym dniu Msze św. według porządku niedzielnego.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca w sylwestra, w związku z tym wydarzeniem odwiedziny chorych z komunią św. odbędą się w czwartek 30 grudnia od godz. 9.00. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

W tym roku wizytę duszpasterską czyli kolędę planujemy podobnie jak w zeszłym roku. Chcemy spotkać się z Wami na Eucharystii w kościele. Podczas Mszy św. będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi w Nowym Roku dla wszystkich mieszkańców naszej Parafii. Więcej informacji podamy w późniejszym terminie.

Dziękuję Radnym naszej parafii za rozniesienie opłatka na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwość, z jaką spotykali się w rodzinach i za ofiary złożone przy tej okazji w wys. 29 868 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę długu za pierwszy etap remontu organów.

Składam serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Dziękuję Panu kościelnemu oraz siostrom i młodzieży za wykonanie dekoracji i strojenie choinek; dziękujemy również za podarowanie choinek do kościoła i za wszelkie przejawy życzliwości związanej z ofiarami na stół klasztorny. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Turska z Krzowki. Polećmy Ją bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…