Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu 03.12.2023

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 643

Rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Osiemset lat temu w Greccio św. Franciszek z Asyżu wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę. Do tych wydarzeń będą nawiązywać w naszym Sanktuarium tegoroczne Roraty. W czasie kazań roratnych przedstawiona będzie postać budowniczego stajenki, czyli św. Franciszka z Asyżu i najważniejsze epizody z jego życia. Przez cały Adwent zarówno dzieci, jak i starsi będą budowali w swoich sercach stajenkę dla Jezusa. Zapraszamy na Msze św. roratnie każdego dnia Adwentu od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Pierwszego dnia dzieci otrzymają plansze, na której w wyznaczonych miejscach, będą przyklejać obrazki, otrzymywane podczas Rorat. Każdego dnia prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami. Z wylosowanych serduszek dziecko otrzyma na jedną dobę do zaopiekowania figurkę Matki Bożej Brzemiennej. Podobną figurkę otrzyma, również osoba dorosła. Prosimy rodziców o umożliwienie dzieciom uczestnictwa w Mszach roratnych. Niech udział w Roratach będzie naszym wspólnym postanowieniem adwentowym. Młodzież i kandydatów do bierzmowania w szczególny sposób zapraszamy 15 i 23 grudnia.

Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, opłatki będą roznoszone, przez Radnych Parafialnych, z poszczególnych miejscowości. Ofiary za opłatki przeznaczone będą na remont ołtarza św. Eliasza.

W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8:00; 10:00, 12:00 i 17:00  podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, o pomoc w walce o czystość serca oraz o pokorne poszukiwanie i pełnienie woli Bożej w życiu. Podczas Mszy Św. o godz. 17:00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. W ów piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą II niedzielę Adwentu modlitwą oraz ofiarą do puszek przed kościołem tradycyjnie wspieramy Kościół na Wschodzie.

Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Władysławowa – 100 zł., z Budzisk – 200 zł. Dziękujemy również anonimowemu ofiarodawcy adwentowego wieńca znajdującego się przy ołtarzu głównym. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.