Ogłoszenia Duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu 18.02.2024

Visits: 180234

Opis

Visits: 600

W dniach 19 – 21 lutego odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach położonych na terenie naszej parafii. Serdecznie na nie zapraszamy! Pierwszego dnia rekolekcji odbędą się spotkania z uczniami w szkołach. Drugiego dnia zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na nauki do kościoła: klasy I – III o godz. 8.45, klasy IV – VI o godz. 10.00 i klasy VII – VIII o godz. 11.15 – dzieci z Woli Gułowskiej przychodzą z nauczycielami ze szkoły, z Krzówki – przywożone są przez rodziców, z Niedźwiedzia – przywożone są przez busa lub przez rodziców. Trzeciego dnia zapraszamy na godzinę 12.00 na uroczystą Eucharystię z nauką rekolekcyjną do kościoła – lekcje w tym dniu w szkołach będą skrócone, aby można było dotrzeć na czas do kościoła. W rekolekcjach obok dzieci mogą uczestniczyć także rodzice i opiekunowie. Rekolekcje poprowadzi siostra franciszkanka i elżbietanka. Dziękujemy już teraz dyrekcji szkół w Woli Gułowskiej, Krzówce i Niedźwiedziu za otwartość i współpracę, a także naszym katechetą – Siostrze Elżbiecie, karmelitance i p. Ani za zaangażowanie w ten ważny czas. Prosimy także rodziców o troskę, aby najmłodsi mogli uczestniczyć każdego dnia w naukach rekolekcyjnych, szczególnie w drugim i trzecim dniu. Będzie to także szczególny czas przygotowania do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i Bierzmowania dla uczniów klas trzecich i ósmych.

Przez cały wielki post, w każdy piątek, będzie odprawiana droga krzyżowa o godz. 17.15, a po drodze krzyżowej Msza św. Jak co roku podczas Mszy św. będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą  niedzielę o godz. 16.00, a. po gorzkich żalach  sprawowana będzie Msza św.

W przyszłą niedzielę, 25 lutego zapraszamy do Hilarówki na godz. 14.00 świeckich lektorów, oraz wszystkie zainteresowane osoby na spotkanie liturgiczno-organizacyjne dotyczące Wielkiego Tygodnia.

Dzisiaj pod chórem w ramach akcji Caritas – Jałmużna Wielkopostna 2024 można nabyć Baranki Wielkanocne, Paschaliki i świece na świąteczny stół. 

Parafianom z Urszulina, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu marcu, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Walentynowa. Sprzątanie kościoła odbędzie się 27 marca od godz. 9.00.

Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona jest na cele inwestycyjne diecezji siedleckiej.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Konrad Wołek i Paulina Stępniak. Zapowiedz pierwsza., a także; Paweł Kasak i Marlena Sylwia Szpadzik, oraz Grzegorz Goławski i Aleksandra Grzelak. Zapowiedz trzecia.

Składamy serdeczne podziewania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnowienie naszego kościoła:  Taca gospodarcza w tym miesiącu wynosi – 4560 zł.  Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.