Ogłoszenia Duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą 02.07.2023

Odsłony: 177562

Opis

Odsłony: 249

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią świętą rozpoczniemy jak zwykle od godziny 9.00.

Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca w związku z tym, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze.

Uczestników dziękczynno-integracyjnej pielgrzymki Rady Parafialnej do kościoła w Krasnym, gdzie znajdują się krypty rodziny Krasińskich informujemy, że wyjazd odbędzie się we wtorek (04.07), o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele.

Program pielgrzymki:

600  – wyjazd z parkingu przy kościele.
830  – Mokobody – zwiedzanie kościół wotum wdzięczności Konstytucji 3-go maja.
945 – Loretto – Kościół Sióstr Loretanek,
1200 – Krasne – Kościół – zwiedzanie krypty rodziny Krasińskich,
1230 – Msza św. dziękczynna w intencji Ludwika Krasińskiego, który sprowadził Karmelitów do Woli Gułowskiej i ofiarował im ziemię pod budowę klasztoru, oraz dał pod opiekę drewnianą kaplice z cudownym obrazem Matki Bożej Gułowskiej.
1500 – Opiniogórka – obiad.
1600 – Gołodczyzno – muzeum rolnictwa.
2100 – powrót do Woli Gułowskiej.

Już dzisiaj zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej z Szkaplerznej, który obchodzić będziemy w niedzielę 16 lipca. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Piotr Rudnicki, prefekt Sanktuarium św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skierniewicach. Do odpustu przygotuje nas Triduum w dniach 13, 14 i 15 lipca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można nabyć szkaplerze i nowo wydaną Nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej z rozważaniami kanonizowanego w ubiegłym roku karmelity i męczennika obozu Dachau, o. Tytusa Brandsmy.

 

Serdecznie dziękuję panu Adamowi Mich i Panu i Andrzejowi Prażmo, oraz Jan Mich. Dziękujemy również Panu Andrzejowi Cąkała za dostarczone palety – za prace, polegające na zdejmowaniu kostki z placu wokół kościoła. Celem pracy jest przygotowanie terenu pod budowę drenażu i odsłonięcie fundamentów, aby można było zrobić izolację przeciwwilgociową fundamentów kościoła.

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Żelechowa – 200 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Halinę Grabowską z Sobiski. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu.