Ogłoszenia Duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą 09.07.2023

Visits: 180058

Opis

Visits: 665

Taca z dzisiejszej niedzieli jest tacą gospodarczą.

W środę 12 lipca w godzinach popołudniowych przyjeżdża grupa młodzieży ze szkoły nauki jazdy konnej w Sielcach „Zielony Raj”. Pozostaną na noc, a w czwartek, odbędą się pokazy nauki jazdy konnej. W piątek w godzinach popołudniowych odjadą.

Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej z Szkaplerznej, który obchodzić będziemy w niedzielę 16 lipca. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. Piotr Rudnicki, prefekt Sanktuarium św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skierniewicach. Do odpustu przygotuje nas Triduum w dniach 13, 14 i 15 lipca podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 18.00. Po sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną i dzieci w strojach pierwszokomunijnych do niesienia różańca i sypania kwiatów. Po Mszy św. o godz. 16.00 nowenna do Matki Bożej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek, składanych do skrzynki. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca. Po każdej Mszy św. będzie można przyjąć szkaplerz św. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Woli Gułowskiej – 300 zł., z Władysławowa – 300 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy; Kazimierza Latuszka z Sobiski. Polećmy Go, Bożemu miłosierdziu.