Ogłoszenia Duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą 16.07.2023

Visits: 180174

Opis

Visits: 276

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej – głównej Patronki Naszego Zakonu. Msze św. Suma odpustowa o godz. 12.00. Dziesięć minut po każdej mszy świętej w kaplicy krzyża odbywać się będzie przyjęcie do szkaplerza. Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących włączyć się do rodziny karmelitańskiej przez znak szkaplerza świętego.

Parafianom z Lenda Wielkiego, którzy w tym miesiącu sprzątali kościół, bardzo serdecznie dziękujemy. W miesiącu sierpniu, troskę o czystość naszej świątyni, powierzamy mieszkańcom z Lipin. Sprzątanie kościoła odbędzie się 18 sierpnia od godz. 9.00. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. obrzęd błogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych, oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z racji św. Krzysztofa, którego czcimy 25 lipca. Ofiara zbierana przy tej okazji jest przeznaczona na zakup samochodów dla misjonarzy pracujących na różnych kontynentach.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Ernestynowa – 200 zł., z Ferdynandowa – 500 zł., z Woli Gułowskiej – 200 zł., z Łukowa – 250 zł., od Koła Różańcowego z Sobiski – 300 zł. Taca gospodarcza – 5045 – (pięć tysięcy czterdzieści pięć złotych). Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Adama Kępa z Budzisk, oraz Monikę Celej z Niedźwiedzia. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu.