Ogłoszenia Duszpasterskie na 17 niedzielę zwykłą 30.07.2023

Visits: 180058

Opis

Visits: 544

Szybkimi krokami zbliża się 43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę (4 – 14 VIII 2023 r.), dlatego też dzisiaj w niedzielę tj.30.07, po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zapisy w czwartek 3 sierpnia w godz. 16.00 – 18.00. Zdanie bagażu – przy zapisie. W dalszym ciągu w domu parafialnym będzie można składać dary na kuchnię pielgrzymkową np. warzywa, makarony, mąkę, cukier i inne produkty z długim terminem przydatności do spożycia.

W czwartek 3 sierpnia tradycyjnie w Woli Gułowskiej będą nocować pielgrzymi z naszej Diecezjalnej Pielgrzymki do Częstochowy. Już teraz zwracamy się z prośbą do naszych parafian o przygotowanie przyjęcia, a więc posiłku wieczornego. Prosimy także o to, aby rodziny mogły użyczyć pryszniców pątnikom, którzy będą nocować w namiotach przy kościele. Można przyjechać wziąć po dwie osoby na 15 min, aby mogły się obmyć i wrócić na miejsce noclegu. Natomiast 4 sierpnia w czwartek prosimy o przygotowanie posiłku porannego mieszkańców z Lenda Wielkiego, Niedźwiedzia i Walentynowa oraz Podlodówki. Pamiętajmy o słowach Jezusa „Wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.

Organizowana jest pielgrzymkę 26 sierpnia br. do Leśnej Podlaskiej dla Kół Różańcowych i wszystkich chętnych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. rozpoczniemy od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca Nabożeństwo Różańcowe dla Kół Różańcowych i Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Krzówki i Koło Różańcowe Rodziców. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

Sanktuarium Maryjne w Kodniu obchodzi 300. rocznicę papieskiej koronacji wizerunku Matki Bożej. Główne obchody jubileuszowe w Kodniu zaplanowano na 13. – 15. sierpnia 2023 roku z udziałem legata Ojca Świętego Franciszka oraz prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na powyższe uroczystości organizowana jest pielgrzymka autokarowa z naszego dekanatu adamowskiego na 15. sierpnia 2023 r. Koszt przejazdu w obie strony to 40 zł. Autokar zabierze poszczególne osoby i wyjedzie z Adamowa o godz. 9:00, aby dojechać na 11:00 do Kodnia.  Kolejność zostanie podana w sierpniu. Należy zabrać prowiant na cały dzień i małe krzesełko turystyczne. Serdecznie zapraszamy.