Ogłoszenia Duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą 31.07.2022

Visits: 182026

Opis

Visits: 804

Ogłoszenia Duszpasterskie
na 18 Niedzielę Zwykłą
24.07.2022

Kancelaria parafialna czynna codziennie pół godziny po mszy św. sprawowanej o godz. 7.00 i 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy.

Jak co roku na początku sierpnia rusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Zapisy do naszej gr. 14C odbędą się 3 sierpnia w godz. 16 -18 na plebanii w Adamowie. Wtedy też można a zdać bagaże.

We wtorek /2.08./ – odpust Porcjunkuli. Pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny.

W środę 3 sierpnia już tradycyjnie w Woli Gułowskiej będą nocować pielgrzymi z naszej Diecezjalnej Pielgrzymki. Już teraz zwracamy się z prośbą o przygotowanie przyjęcia, a więc posiłku wieczornego. Prosimy także o to, aby rodziny mogły użyczyć pryszniców pątnikom, którzy będą nocować w namiotach przy kościele. Można przyjechać wziąć po dwie osoby na 15 min, aby mogły się obmyć i wrócić na miejsce noclegu. Natomiast 4 sierpnia w czwartek prosimy o przygotowanie posiłku porannego mieszkańców z Lenda Wielkiego, Niedźwiedzia i Walentynowa oraz Podlodówki. Pamiętajmy o słowach Jezusa „Wszystko cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 900. W sobotę nabożeństwo różańcowe dla Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 1100. Różaniec poprowadzi Koło Różańcowe z Natalina i Żurawca. Po Nabożeństwie Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zmiana tajemnic Różańcowych w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

W sobotę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich anonimowych ofiarodawców wspierających nas zarówno materialnie jak i duchowo: z Budzisk 150 zł, z Żurawca 200 zł, z Warszawy 100 zł., z Urszulina 120 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łakomi wszystkich którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: Marka Nastalskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz.