Ogłoszenia Duszpasterskie na 19 niedzielę zwykłą 13.08.2023

Visits: 180058

Opis

Visits: 644

Taca z dzisiejszej niedzieli, przeznaczona jest na prace gospodarcze, prowadzone przy naszej świątyni.

We wtorek 15-go sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, oraz Odpust. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas Mszy św. sprawowanych o godz. 8:00, 10.00, 12:00 i 16.00. Sumę odpustową sprawowana o godz. 12.00 odprawi o. Adam Rusek, oraz wygłosi okolicznościowe kazanie. Prosimy o wzięcie udziału w sumie odpustowej; asystę liturgiczną, dzieci sypiące kwiaty, panów niosących baldachim, oraz feretrony i chorągwie.

We wtorek 15-go sierpnia po każdej Mszy św. będą zbierane przed kościołem ofiary do puszki na pomoc ofiarom powadzi na Słowenii.

Organizowana jest pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej 26 sierpnia br. dla Kół Różańcowych i wszystkich chętnych. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Informujemy że Kancelaria parafialna czynna jest codziennie pół godziny po Mszy św. sprawowanej rano, o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkie sprawy załatwiamy w tym czasie, również wydawanie zaświadczeń, chrzty, śluby, pogrzeby, intencje mszalne. W niedzielę przyjmujemy tylko intencje mszalne, innych spraw nie załatwiamy. Informujemy, również że sakrament chrztu świętego, dzieci sprawowany jest w naszyj świątyni, w każdą ostatnią niedzielę miesiąca podczas Mszy świętej o godz. 12.00.

W środę 16 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca. Zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła: z Urszulina – 220 zł., z Turzystwa – 500 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy Bolesława Borkowskiego z Budzisk. Polećmy Go, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…