Ogłoszenia Duszpasterskie na „2” Niedzielę Adwentu 04.12.2022

Visits: 180212

Opis

Visits: 481

Ogłoszenia Duszpasterskie na „2” Niedzielę Adwentu
04.12.2022

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

Msze św. roratnie, na które zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Prosimy dzieci, by na roraty przychodziły z lampionami i dzwoneczkami. Niech w poszczególne dni dzieciom towarzyszą w miarę możliwości rodzice, rodzeństwo, babcia lub dziadek.

 

W sklepiku klasztornym są do nabycia świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom.

 

W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszki z przeznaczeniem na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 

W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00,i 17.00. Po mszy św. o godz. 17.00 będzie poświecenie i rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszamy na tą Msze św. rodziców i dzieci pierwszokomunijne.

 

Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne: I rocznik w poniedziałek 12 grudnia o godz. 16 i II rocznik w środę 14 grudnia o godz. 16.00.

 

Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić lekturę Pisma św. na spotkanie grupy Lectio Divina, we wtorek o godz. 19.00 do Hilarówki.

 

W piątek (17 grudnia) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił O. Andrzej Gierczak – z Lublina. Program rekolekcji: Piątek i sobotę: godz. 10.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz.12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży; godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. W piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. będą pełnić posługę sakramentu spowiedzi księża z dekanatu adamowskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. i prosimy by rodziny osób starszych i chorych zadbały o pomoc w dotarciu do Kościoła również tym osobom, aby i oni mogli skorzystać z tego sakramentu i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na utrzymanie, oraz remont i odnowienie naszego Kościoła. Anonimowy ofiarodawca z Woli Gułowskiej – 300 zł., z Urszulina – 160 zł., z Władysławowa – 100 zł. Dziękujemy również za ofiary opłatkowe z Władysławowa – 1540 zł. Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią.

 

W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy; Jerzego Jazurek z Niedźwiedzia. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…