Ogłoszenia Duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu 10.12.2023

Odsłony: 177131

Opis

Odsłony: 622

Taca zbierana podczas dzisiejszych Mszy św. jest przeznaczona na cele gospodarcze naszej parafii.

Msze św. roratnie, na które zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci, są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Prosimy dzieci, by na roraty przychodziły z lampionami, oraz przygotowanymi serduszkami na których wypisują dobre uczynki. Niech w poszczególne dni dzieciom towarzyszą w miarę możliwości rodzice, rodzeństwo, babcia lub dziadek.

W przyszłą niedzielę Siostry Karmelitanki i Dom Pomocy Społecznej organizują kiermasz przedświąteczny. Zachęcamy do wzięcia udziału i zakupu ozdób na świąta.

W sklepiku klasztornym są do nabycia świece wigilijne „Caritas” w ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

W drugą niedzielę adwentu, ofiarą do puszki zbieraną przed kościołem, wspieramy Kościół na Wschodzie.

W sobotę 16 grudnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gułowskiej z podziękowaniami i prośbami, która będą odczytywane z karteczek. Nowenna jest odprawiana 16 dnia, każdego miesiąca. Zapraszamy.

W piątek (22 grudnia) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki będzie głosił Ojciec doktor habilitowany Jerzy Skawroń – z Gdańska. Program rekolekcji: Piątek i sobotę: godz. 10.00 – Msza św. z nauką ogólną; godz.12.00 – Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży; godz. 17.00 – Msza św. z nauką ogólną. W piątek i sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. będą pełnić posługę sakramentu spowiedzi księża z dekanatu adamowskiego. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w tych dniach z sakramentu spowiedzi św. i prosimy by rodziny osób starszych i chorych zadbały o pomoc w dotarciu do Kościoła również tym osobom, aby i oni mogli skorzystać z tego sakramentu i poczuć atmosferę świąt Bożego Narodzenia

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym ofiarodawcom na stół klasztorny. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich składających ofiary na remont i odnawianie naszego kościoła, z Madrytu – 1000 zł. Ofiary za opłatki Bożonarodzeniowe zebrane przez Radnych z poszczególnych miejscowości, które są przeznaczone na remont ołtarza św. Eliasza: z Natalina – 610 zł. z Żurawca – 1700 zł., z Ernestynowa – 2070 zł., z Władysławowa – 1370 zł., z Urszulina – 1550 zł., Niech dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami wszystkich, którzy dla Jego imienia dobrze nam czynią, a Matka Najświętsza ma ich w swojej opiece.

W tym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy: Mariusza Brodowskiego, z Turzystwa, Czesława Bąk z Dąbrówki, Kazimierza Wolskiego z Ernestynowa, Henryk Majewski z Ernestynowa i Piotr Sikora. Polećmy ich, Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz…